Porovnání parametrů oken

Odpověď od Pepa
23. úno 2015 21:19 - 23. úno 2015 21:21 #5989
Zdravím,
jak jste s okny od firmy PFT Jičín spokojeni?
Poslední úprava: 23. úno 2015 21:21 od Pepa.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od novakpetr27
28. kvě 2015 13:53 #6661
Zdravím, já ted řešil podobný problém, nakonec jsem do RD vybral místo klasického "trojskla" kvalitní "dvojsklo" které má pět komor a předsazené křídlo. Rám je GEALAN a má perfektní zvukovou izolaci, což je - pokud nebydlíte na samotě, obrovská výhoda. I s montáží jsem jel zakoupil zde: www.svet-oken.cz/cz/plastova-okna/gealan...q-74-predsazene.html a můžu doporučit. Vybíral jsem tam i "trojsklo" na stejném rámu, nakonec le vyhrál tento typ.

Odpověď od Michaela Partiková
29. kvě 2015 01:07 #6672
Dobrý den,

okno s izolačním dvojsklem bych umístil spíše do garáže nebo do sklepních kójí. Pokud se podíváte na důležitý, ale často opomíjený faktor energetické bilance okna, tedy rozdíl mezi solárními zisky, které projdou přes okno do interiéru a ztrátami, které projdou do exteriéru. Zjistíte, že v našich podmínkách je nejvhodnější izolační trojsklo. Okenní rám jsem si z vašeho odkazu prohlédl a je dle mého názoru stejný jako obyčejný okenní rám kteréhokoliv jiného výrobce, neboli jedná se o firemní reklamu. Zvuková izolace trojskla > dvojskla. Cenově se jedná o minimální nebo žádný rozdíl.

s pozdravem
Radek Partika

Odpověď od Kačaba
09. čvc 2015 10:34 #7042
Tak já teda od společnosti Vekra okna mám a s polskou kvalitou oken se to nedá srovnat. Navíc bydlím v Prachaticích a kolem jejich fabriky v Husinci semotamo projíždím a na fabriku, která má lepit jen obrázky na okna je tam hodně velký ruch.

Odpověď od Michal Kopečný
30. lis 2015 16:57 #7944
Dobrý den,
můžu se zeptat, jaká okna jste nakonec zvolili?

Odpověď od Petr Zvirek
01. pro 2015 13:08 #7954
Jestli to bylo na mě, tak jsme vybrali PFT - Trocal 88+
Zatím je máme 1/2 roku a není problém, montáž provedena dle dozora velmi dobře, včas, cena velmi slušná.

Odpověď od Jirka a Katka
03. dub 2016 01:33 #9002
Dobrý den, Radku.

Vybíráme okna a chtěli bychom taky optiwiny od pana Vašíčka. Byli jsme se na ně podívat k němu do výroby a je to paráda. Ráda bych věděla, kolik m2 výplní máte a jak velký HS Portál? Cenu za m2 jste uvedl včetně DPH nebo bez? Pokud byste byl ochotný se se mnou o nabídku od pana Vašíčka podělit, byla bych moc ráda, ale to nechám na Vás. Kdyžtak můžete napsat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odpověď od MilanJ
07. dub 2016 18:19 #9064
Zdravím,

v tomto vláknu pár stavebníků zmínilo, že mají okna od Windowstar. Chtěl bych se zeptat, jestli by někdo mohl sdělit nějaké reference po delším užívání, jestli se objevily nějaké problémy, případně pokud se řešila nějaká reklamace, jak firma reagovala.

S montáží přímo od Windowstar jste byli spokojeni?

Uvažujeme o profilu 88 Top Hliník.

Odpověď od Šárka Žaludová
08. dub 2016 17:40 #9070
Ahoj MIlane,

my jsme s Windowstarem realizovaly okna loni v únoru (instalace). Profil 88TOP Alu. Pocity hodně smíšené. Okna samotná (máme 3 velké HS portály) zatím v pohodě, ale jednání firmy nespokojenost.
Šlo o tohle - ve vzorkovně jsme se byly podívat na profily - rozhodovaly jsme se mezi plastem a plastem s hliníkovým opláštěním. Na tom hliníkovém opláštění se nám kromě ochrany plastu líbilo to, že to nemělo viditelné otvory na odvod kondenzátu. To byl taky nakonec důvod, proč jsme je vybraly a v celkovém součtu to bylo o cca 40 tisíc větší výdaj.
Jaký to bylo překvapení, když po montáži jsme v oknech objevily v hliníku na profilech díry, na které se nasazují takové krytky - celé to slouží pro odvod kondenzátu. Kromě toho u fixních větších oken (u nás to byly troje francouzská okna a tři HS porátly) jsme měli zvenku navrtané rámy - o čemž nám taky nic předem neřekli. Následně jsme se dozvěděly, že to je kvůli tomu, aby se rám v letních horkých dnech nerozpínal a vzduch mohl pohodlně ven.
"Hádaly" jsme se s nima dlouho, všechno to bylo o tom, že jsme o těchto technologických nutnostech nebyly informované a bývaly bychom si vybraly profily bez hliníkového opláštění, protože hlavním kritériem v tomhle případě byl pro nás estetický aspekt. Takže zbytečně vyhozených 40 tisíc a naštvání velké, protože tohle už nikdo nevrátí... Chtěly jsme aspoň aby vymyslely nějaké estetičtější krytky, nejde mi totiž do hlavy, že takovou raketu za okna někdo dá a ještě skousne takovou škaredost. Ničeho jsme se nedovolaly, řešení na míru žádné a požadavek na kompenzaci těch 40 tisíc bez odezvy.
Jinak ještě jedna věc - přikoupili jsme si parotěsné pásky vnitřní i vnější kolem všech rámů, jejich montáž nebyla součástí, bylo nám jenom řečeno, jak je máme instalovat. Naše blbost, že jsme si to nikde neověřily a instalace podle jejich návodu byla špatná, takže nám pak u některých oken omítkáři pásky strhali.
Teď řešíme jeden HS portál - ukázalo se, že pojízdné křídlo je prohnuté, takže se vyrábí znovu - s tím pánové problém neměli. Ale ještě nejsme u konce, uvidíme, jak to dopadne.
Když to shrnu, kvalita oken nebude špatná, ale asi bych se příště poohlížela jinde. Čekala bych větší vstřícnost a hlavně příště bych si výše zmíněné věci důkladněji ohlídala.

Hodně zdarů Š.

Odpověď od Petr Zvirek
08. dub 2016 18:54 #9071
Fíha, a jak by ta okna měla vyřešena odvod kondenzátu, když by tam nebyly ty otvory ?

Odpověď od Pavel
08. dub 2016 21:35 #9072
Lze to řešit i otvorem , který vyúsťuje zespodu v rámu, ale nad parapetem...

Odpověď od MilanJ
09. dub 2016 08:00 #9073
Moc děkuji za poskytnuté informace Šárko.

V současné době jsem po detailním prostudování nabídek, pročtení všech možných diskuzí došel k závěru, že i když si člověk vybere dodavatele s kvalitním profilem, nemusí to ještě ani zdaleka znamenat, že okna budou bez problémů. Důležitá bude určitě samotná montáž, jejíž průběh člověk předem prostě nedokáže odhadnout. Jediná trochu nápověda jsou zkušenosti vyloženě známých, ale i to není záruka, že potom člověku přijede montovat okna přesně ten člověk, který je montoval jim :-)

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že budeme muset upřednostnit dodavatele v bližším okolí, aby případné reklamace, potřeby seřízení, konzultace apod. člověk nemusel řešit přes půl republiky, jako by tomu bylo v našem případě u windowstaru.

Zatím nejlepší pocit mám z přístupu a v komunikaci s námi od firmy okna.eu, kde máme celkem zajímavou nabídku na okna z profilu Pasiv AC 85 (Aluplast ideal 8000 plastohliník) a hliníkové dveře Exclusiv D72 (Heroal W72). Podle toho, co jsem si dokázal dohledat to (upozorňuji, že je to jen můj subjektivní názor :-) ) vypadá, že profil Aluplast ideal 8000 by měl být přibližně srovnatelné kvality jako profil Trocal 88 s aluclipem a Kömmerling 88 s aluclipem, který jsme poptávali u windowstaru. Poptávaná pobočka neměla problém sdělit vše, co jsem potřeboval, probrat se mnou jaké typy montáží oken dělají, jak řeší detail pod vchodovými dveřmi, poskytnout konkrétní reference, kam v okolí okna dodávali apod. Samozřejmě ani z toho nelze usuzovat, jak by dodávka od nich dopadla, ale na druhou stranu se k nim dá třeba i klidně každý den zajet a naléhat na řešení případných problémů.

Na druhou stranu jsem i na tuto firmu našel negativní názory, dokonce zmínku o tom, že za projektem stojí někdo, kdo měl dříve s jinou firmou nějaké problémy, ale netuším, do jaké míry je to pravda a jak taková informace ovlivňuje případnou dodávku...

Každopádně děkuji ještě jednou za zkušenosti a přeji hladký průběh řešení reklamací k vaší spokojenosti.

Odpověď od Romana Kunderová
09. dub 2016 08:29 #9074
Také malinko přispěju. My jsme měli od začátku projektování jasno...na barák co nejmín plastu a polystirenu... Proto jsme se dívali hned po oknech dřevěných. Nejprve jedna taková úsměvná historka: poptávali jsme u jedné firmy, co vyrábí jak plastové tak dřevěné okna (Okna Macek)- došla nám cenová nabídka na plast, který jsme nechtěli, za celkem slušnou cenu s tím, že pokud si vezneme plast, tak od nich dostaneme zdarma buď sedačku, vnitřní žaluzie nebo garážové vrata zdarma...což nás hodně zarazilo... k oknům s kalukací na 180tis dostaneme garážové vrata v hodnotě 30tis? A co dřevěné? Cena 320tis a nic... Fajn, jdeme o dům dál... Nakonec tedy vyhrála VEKRA, dobrá komunikace, žádný problém, okna dřevěná, 3sklo, mohli jsme si vybrat jestli dřevo borovici nebo smrk (akce, že obě bylo za stejnou cenu), ale přesto jsme šli do smrku, jelikož největší okna jsou na jih a nechtěli jsme riskovat ,,pocení´´ borovice... Do garáže plastové okna (samostatně stojící) a celková cena? Doslali jsme slevu 58%... výsledná cena 210tis, takže spokojenost, přístup parádní.. Dle referencí známých: běžte do Vekry a nedoplatíte se, nakonec všem spadla čelist.

Odpověď od Petr
09. dub 2016 17:18 #9075
Dobrý den,
taky trochu přispěji. My máme na baraku od 6/2015 okna od f.Windowstar profil 92 dřevo + alu opláštění a velká spokojenost. Dostal jsem doporučení od projektanta a nelituji. Co se týče výrobku vše jak bylo vyvzorováno,včetně zabezpečovačky,purenitu u elemtů do podlahy i parotěs. pásek. Montáž prováděli přímo montážníci Windowstaru a obrovská spokojenost .
Jedinej problém byl,když po půl roce začali drhnout vchod. dveře. A začal jsem komunikovat s jistým p.Míkou.Ale problém vyřešen přes obchodáka. Přijel montážník a za 5 min. dveře opravené(do dnes bez problému).
Tak to je naše zkušenost s f. Windowstar .

Jirka

Odpověď od MilanJ
14. dub 2016 12:52 #9119
Ano, to je právě to, že i když má firma hodně spokojených zákazníků, tak se pak stejně najdou i tací, kteří mají problémy a s dodavatelem se jim je nedaří vyřešit. A z pár diskuzí na internetu člověk nemůže vyhodnotit, jestli je více těch spokojených nebo nespokojených :-)

Jinak dřevěná okna s hliníkovým opláštěním v našem případě vycházejí na 150% až 200% ceny oken plastových s hliníkovým opláštěním a v současné situaci si toto navýšení nejsem se sebou schopen obhájit, byť uváděné rozdíly samozřejmě chápu.