Omítky

Ronald
22. říj 2019 12:07 #25544
Ahoj :) Už dlouho řešíme, co s křivou omítkou.. Bydlíme v bytě ze 60. let, které stavěli muklové. Stěny jsou velmi křivé, rozdíl na 4 metrech je i 10cm. Problém také je, že se původní omítka při sebemenším vrtání sype jako cukr. Přemýšlíme tedy, zda odstranit původní omítku a omítnout zdi znovu, nebo zda by se dala tato jen přiomítnout. Navíc bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže i s vynášením odpadu by bylo dost práce. Poradili byste nám nejlepší řešení nebo postup? Děkujeme!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Dominik
23. říj 2019 08:45 #25548
můžete třeba zvážit předstěnu ze sádrokartonu... Třeba 5cm. A za ní jako bonus můžete natáhnout i nové elektro rozvody.

Odpověď od Ronald
23. říj 2019 19:58 #25557
Díky za návrh. Ale co v tom bude držet, když bude stěna z měkkého sádrokartonu a pod tím omítka z písku..? Pořád se mi tohle řešení moc nelíbí.. Vím, že to tu tak dělali sousedi, to ano. Otázka je, co to vydrží..

Odpověď od lukasberan
23. říj 2019 21:03 #25558
Tak místo sádrokartonu použij sádrovláknité desky (fermacell apod.) - na ty můžeš normálně kotvit věci bez problému.

Odpověď od Dominik
24. říj 2019 10:20 #25561
Jsou to předsudky. Jak píše Lukáš, když použijete sádrovláknitou desku např. Fermacell tak máte železnou jistotu, že tam bude držet vše.
Na tomto portále byly i články o únosných sádrokartonech Habito. Já mám doma akustické (s větší obj. hmotností) Rigips MAI a drží mi tam kuchyňská linka.
Dnes už suchá výstavba nejsou šmejdy z 90tých let, doba hodně pokročila a jsou tu moderní varianty.

Odpověď od Ronald
24. říj 2019 13:08 #25562
Já vám hrozně moc děkuju, pomohli jste nám a dost se nám ulevilo, že nebudem muset sundávat a dávat novou omítku. To jsem netušil, doma na to mrknu :) Už mě zas napadají další otázky, třeba ohledně velikosti desek 😂, poněvadž bydlíme ve 4. patře bez výtahu, tak jestli to půjde vytáhnout, ale s tím už vás obtěžovat nebudu, tohle mi bohatě stačí! 🙂 Díky!