Kondenzace vlhkosti pod bedněním + oprava zateplení střechy

Autor: Petr (1 příspěvek)
Kategorie: Hrubá stavba
29. 7. 2020
7 komentářů
Dotaz

Dobrý den

Píši zde s prosbou o radu, jak odstranit kondenzování vlhkosti mezi bedněním a zateplením střechy, na které jsme při výměně střešního okna přišli.

Skladba střechy: Jednoplášťová šikmá střecha, kdy bednění je natlučené přímo na krovech střechy, na bednění je natažena hydroizolační folie a na té je natlučena krytina - čtverce z materiálu něco mezi gumou a plastem - tuším nějaký recyklát ( přesný název bohužel nevím, znám pouze pod názvem ,,SK1,, nebo 2).

Z vnitřní strany byla na bednění, mezi krovy, vložena tepelná izolace (vata) a přes ní natažena parozábrana. Vzduchová mezera potřebná pro odvětrávání střechy, mezi bedněním a tepelnou izolací žádná nebyla. Pouze u hřebene střechy jsou větrací tašky - viz přiložené foto + není dozděn prostor mezi krovy a bedněním (tepelná izolace tak jde vidět v podstatě i z venku).

Jelikož jsem co se týče střech vcelku laik, pročítal jsem si zde diskuzi a narazil na vlákno ,, Jak zateplit část střechy,, od uživatele Bennyx a napadlo mě náš problém zkusit vyřešit stejným způsobem, jak mu bylo v uvedeném vlákně doporučeno.

Jednalo by se tedy o natažení kontaktní difúzní folie před bednění tak, aby zde vznikla vzduchová mezera, pod folii dát tepelnou izolaci, po té parozábranu a na ní SDK.

Pokud by tato možnost mohla pomoci, mám však ale pár otázek:

Pokud mám obývané podkroví a nad ním ještě půdu, sloužící pouze k ukládání věcí, je možné takto řešit pouze šikminy v podkroví a část střechy, která tvoří půdu, již nezateplovat a nechat volnou pro odvětrávání (v případě, že bych zateplil strop podkroví pod půdou)?

Kontaktní difúzní folii natáhnout svisle mezi každé jednotlivé krokve nebo spíše podélně přes krokve?

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek a děkuji za každou případnou radu :-)

Přílohy:

Přílohy

fotostrecha_1.jpg
Fotostrecha_2.jpg
Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama