pultová střecha z I-nosníků PALKO / STEICO

Autor: BOB (9 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
8. 4. 2019
4 komentáře
Dotaz

Dobrý den,

chěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s pultovou střechou z I-nosníků STEICO nebo PALKO. Dům bude zděný porfix premium 500x500x250. Střecha bude mít sklon 6°, krytina bude falcovaný plech a izolace 400mm polystyren. Dle mojí projektantky jsou dřevěné I-nosníky použity na dřevostavbu a že neví jak steico nosníky kotvit do zdiva. Zajímalo by mě jestli někdo má statický posudek na dřevěné I-nosníky na zděném základu. I-nosníky jsem si vybral pro svoji jednoduchost - tuhost a cenu, kdy odhad na mojí střechu o rozloze 165m2 vychází za konstrukci kolem 60 000 Kč. U krokví je cena třikrát více. Posílám obrázek, který jsem našel zde na fóru, nejedná se sice o I-nosníky ale o krokve, nicméně si myslím že se dají takto místo krokví použít I-nosníky. Dále kvůli úspoře ceny a materiálu nechci dělat rovný podhled, ale chci nechat přiznaný sklon střechy uvnitř. Tzn. že sklon stropu bude zachován dle zavěšených nosníků protože sklon střechy 6° není tak moc. A ještě poslední otázka ohledně izolace. Izolaci z polystyrenových bloků o rozměrech 500x400x1000mm chci zasunout na přesnou míru mezi I-nosníky viz obr. Kvůli tepelným mostům. Tzn. že skladba střechy bude: sádrokarton, parofolie, I-nosníky o výšce 550mm, mezinosníková izolace o výšce 400 mm, OSB deska shora na nosnících, pojistná hydroizolace, odvětrávací latě, krytina falcovaný plech. Cenu za komplet tuto střechu svépomocí mám naceněnou na 270 000 Kč. A jsem schopen si tuto střechu postavit skoro sám. bez jeřábu. Poprosil bych komentář k jakémukoliv bodu co se střechy nebo tepelných ztrát týká.

Děkuji

R.K.

Přílohy

krokve1.jpg
I-nosnk_-_polystyren.png
vetranistrechy.jpg
Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama