Prosím o pomoc. Ocelová vaznice a sloup ve střeše. Je řešení bez kondenzace?

Michal91
04. říj 2018 15:27 #22829
Začínám být zoufalý... objednal jsem dřevo na vazbu tašky a když jsem začal počítat železo,tak mi došlo,že je to vlastně nesmysl a v případě této skladby se dříve nebo později dočkám plesnivění SDK a vlhnutí izolace.
Mám naprojektovanou ocelovou vaznici,kterou mají podpírat ocelové sloupy,ale problém je v tom,že veškeré zateplení má být ještě pod kleštinami.Což znamená že sloup bude díky teplu zevnítř kondenzovat. Ideální řešení by bylo nejspíše vyhnout se sloupům úplně. Nemá někdo tušení jestli by bylo reálné mít na délku 9,8m pouze svařenec(samozřejmě tlustší) bez podpěr?
Tím pádem by se ocelová konstrukce oddělila od vnitřku a nebyl by žádný problém.Nebo pomohlo by nahrazení ocelového sloupku dřevěným?
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Pavel L.
04. říj 2018 20:58 #22832
Bez podpory je to kravina. Nutno novy vystaticky posudek. Ocel sloupky lze nahradit drevem bez problemu. Podle me je tam i ta ocelova vazbice zbytecna a drevena by byla lepsi. Ale nutno konzultovat bud s tesarem nebo statikem, aby navrhli jiny prurez. Strecha by vysla levneji.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od schmidtkarel
08. říj 2018 11:46 #22846
Udělat dle projektu. ocelový sloup vyfoukat montážní pěnou a je po problému....

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Tomáš Singer
12. říj 2018 11:48 #22878
Ahoj mám to asi podobně. Ocelové sloupky co podpírají krov (dvě svařený 10ky účka) procházejí patřem až nad izolaci. V patře jsou zadělaný ve zdech (předtím natřeny základovkou a pro slinutí adhezmím můstkem a dvakrát perlinkou až nad SDK (kvůli korozi) Nad SDK jsou pak obaleny cca 10 cm vaty a vypadají pak jak komínek až k vaznici kde jsou též obmotány. Myslím, že je to izolace dostatečná a moc tepla to z domu neodvede) Navíc voda kondenzuje na něčem co je studenější než okolí né teplejší. Tedy kondenzace a i reznutí je pak zcela nesmyslné. Jediné kdyby mohl kondenzovat je v ultra létě kdy bude pod střechou 50 a dole v místnosti 25 ale při 10 cm vaty o tom pochybuju a jak jsem psal natřít základovkou a oblepit lepidlem s perlinkou a máš klid. Mám takhle tři sloupky a když jsem to bral v místnostech termokamerou teplota zdi kde byl sloupek (venku -5) byl sotva o půl stupně nižší než okolí

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.