Obvodové zdivo

Odpověď od Ing. arch. Martin Veber
21. čen 2018 12:34 #22262
Dobrý den, to je vždy poměrně individuální posouzení, případ od případu. Tenké cihly a silná izolace jsou vhodné pro stavby přízemní, kompaktnější, s menšími rozpony stropů a podobně. Masivnější materiály jsou vhodné do vyšších budov, do stěn s excentrickými tlaky a dalšími nepříjemnými konstrukčními specifiky. Termika je druhotná, a co se týče zdraví domu, svépomoc kvalitně prováděná, s citem a bez ohledu na přesně vymezenou délku pracovní směny, bez urputné snahy šetřit, je to nejlepší, co se domku může stát. Svépomoc prováděná z nouze a se snahou stáhnout náklady na naprostá minima, s nekvalifikovanou pracovní silou, (ideálně humanistického zaměření :-) je pro budoucí dům cesta do pekel (tradičně dlážděná dobrými úmysly). Určitě si pořiďte sofistikované výrobní prostředky a velmi přísného dozora a nemusíte se bát žádného materiálu.

Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od jerryNBK
21. čen 2018 12:51 #22263
Dekuji za rychlou odpoved. Ja jsem se ptal hlavne proto, ze najit v diskuzich kladne hodboceni teto cihly je nadlidsky vykon. Zaroven je mi jasny, ze 90 procent diskitujicich s tim nemaji zadne prakticke zkusenosti. Cetl jsem o problemu hateceni vody pri stavbe vence, o kondenzovani vody v okoli vaty, o problematicnosti s rozvody, kdy na me cely obsah vaty z porusene kapsy vypadne, o nutnosti manipulace s rouskou kvuli uvolnovani castecek vaty atd.. Vasich nazoru si vazim a snazim se vsechny Vase prispevky peclive procitat. Prpto jsem se obratil se svym dotazem na Vas, vypadate jako nekdo slepe neuprednostnuje pouze jednu moznost.

Odpověď od Pavel L.
21. čen 2018 12:55 #22264
Berte to tak, že tzv. mlčící většina s cihlou problém nemá. do diskuzí většinou píší lidé nespokojení či jinak s potřebou exhibovat. Ostatní co jsou psokojení (nebo je jim to jedno) se kolikrát ani nezapojí.

Odpověď od lto
22. čen 2018 13:22 - 22. čen 2018 13:25 #22275
Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro různé instalace. Dotyčný pravděpodobně nepoužíval drážkovačku. Navíc není problém pořídit si nůž na vatu , z té vypadlé si říznout potřebný rozměr a strčit ji zpět. Je to sice piplačka, ale dá se to. Ono to první žebro proříznete při provádění drážek pro instalace vždy a pak k tomu dalšímu je nějakých 4 cm.Říznutá vata tedy nevypadne, ale zůstane v drážce říznutá, jakoby jste řezal jen cihlu. Co je ale opravdu blbé na této cihle, že ji jen tak neprovrtáte, aniž by se na druhé straně neprolomila . O jádrovém vrtání si můžete nechat jen zdát. Za mě tedy spokojenost, jen dnes bych šel do 50 T profi. (v porovnání pouze s 44 T profi). Podívejte se na technické podklady wienerbergeru a skladbu rohů. U 50 T Profi se nic neřeže, používá se tzv. 50 T 1/2. U 44 T Profi rovněž 44 T 1/2 ale k ní vždy dořez na tuším 19 cm. Pokud nebudete mít kvalitní pilu, tak se z toho po...-) .Každopádně až budete objednávat 44 nebo 50, nezapomeňte na ty 1/2....jo a roušku jsem tedy nikdy nepoužil, to je opravdu blbost...
Poslední úprava: 22. čen 2018 13:25 od lto.