Nerovnosti broušených cihel Porotherm

Autor: Kony (6 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
5. 7. 2020
5 komentářů
Dotaz

Zdravím všechny stavebníky a poprosil bych všechny kdo zdí, nebo zdily broušené cihly na pěnu o radu.

Nechal jsme si od zakládacího technika založit první řadu cihel. Pán byl velice schopný a vše běželo jako po másle.(Mimochodem na začátku jsem mu řekl, že chci aby to bylo TOP přesné, že mu dám nějakou kačku navrch na což mi odvětil, že vysoká přesnost je standard, což mě naplnilo optimismem ? ) Na druhém šáru vše sedělo perfektně. Nyní mám 5 šárů a na 3 a 4 šáru se začaly objevovat mírné nerovnosti do 0,5mm (zatím především v rozích). Na 5 šáru už je to do 1mm. Četl jsem, že cihly jsou broušené s přesností 0,2mm a na 5 šárech by ten milimetr odpovídal odchylce při broušení. Snažím se zdít opravdu poctivě, udržovat čistý povrch, vlhčit plochy, držet roviny a dbát na to aby, cihla seděla plochu na plochu.

Moje otázka tedy zní: Je to normální ? Kompenzují se tyto nerovnosti nějak ? Mě napadlo vzít flexu s brusným diamantovým kotoučem a místa vzniku nerovnosti lehce zbrousit, tak aby se mi cihla nekývala. Jeden zedník mi poradil ať to podkládám dřevěnými klínky, ale to se mi moc nelíbí. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti ? Předem děkuji za užitečné rady a zkušenosti

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama