Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Nesoudržnost cihel a zakládací malty

Vložil: R&K
Dne: 14. dub 2018 22:51

Zdravím stavebníci,
založili jsme první řadu obvodových zdí Porotherm 40 Eko + Profi, tak jak se doporučuje, tedy na zavadlou zakládací maltu (samozřejmě se zakládací sadou a laserem) a vyrovnali pomocí vodováhy a gumového kladívka, ale druhý den jsme zjistili, že cihlami jde pohnout, nijak zvlášť pevně nedrží v zakládací maltě. Je toto normální stav? Jak jste to měli vy?
Předem díky za vaše reakce.
Odpovědět

Vložil: pavel
Dne: 14. dub 2018 23:58

nemám s tím zkušenost. ale když bratránek (vyučený zedník) zakládal švárovi první řadu, bavili se o způsobu založení. bratránek má známého, který zakládá první šár tak, že pomocí zakládací sady nanese zakládací maltu. tu nechá úplně zavadnout. cihly pak na zakládací maltu lepí pomocí tenkovrstvé zdící malty.
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 15. dub 2018 17:01

Podle me o nic nejde. Cihla jako takova ma neste pouze vertikalni zatizeni. Na zakladal radu na klasickou maltu michanou v michacce a v pohode i bez laseru.
Kdyz to vezmete kolem a kolem, tak baraky postavene na blinene malte nemaji prilnavost cihel k malte zadnou. Ta malta tam je pro vyrovnani povrchu a rozneseni tlaku. Jinak nic vam nebrani cihlu lred ulozenim na mocit do vody.
Odpovědět

Vložil: R&K
Dne: 16. dub 2018 11:39

Takže jsem nakonec položil dotaz přímo stavebnímu technikovi z Wienerbergeru a ten mi odpověděl, že se to stává, že zakládací malta slouží pro vyrovnání nerovností základové desky. Pokud se toto lože vyrovná co nejpřesněji, cihla se do lože zaklepne pouze milimetry a tudíž se nepřilepí. Aby se přilepila musela by se zaklepávat centimetry, v takovém případě, ale pozbývá logičnosti použití zakládací soupravy.
Pokud, ale chci mít cihlu pevně spojenou s ložem, mám ji nanést na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi.
Po konzultaci se stavebním dozorem, jsem se rozhodl cihly ještě dodatečně přilepit.
Odpovědět

Vložil: travas
Dne: 20. dub 2018 16:20

Jediné správné řešení oslovení výrobní firmy.
Odpovědět
Odpovědět