Nový portál Svépomocí.cz - jaké změny stavebníkům přináší?

05.01.2015 13:23 28118 zhlédnutí
Redakční

Když jsem v lednu roku 2009 spustil web pro svépomocné stavebníky, kteří se stejně jako já rozhodnou podělit o své praxí získané zkušenosti úspěchy i nezdary, spouštěl jsem ho s cílem pomáhat společně s dalšími odvážnými svépomocníky lidem, kteří se rozhodnou postavit dům svépomocí.

Tehdy jsem zapomněl na rekonstruktéry domů i bytů, a lidem, kteří by si rádi sami upravili svou zahradu a dále o ni pravidelně mnoho let pečovali, web Svépomocí.cz mnoho prostoru také nenabízel.

 

S letošními Vánocemi, pod které jsme Vám, stavebníkům, nadělili nový portál, se horní menu kromě stále nejnavštěvovanější kategorie STAVBA DOMU rozrostlo právě o zmíněné REKONSTRUKCE i ZAHRADU a na Vaše časté urgence také STAVEBNÍ BAZAR.

 obr1-hlavni-menu

 

Výpis nových článků, který jsme měli až do listopadu 2014 k dispozici po příchodu na web, a který se většinou týkal stavby nového domu, je nyní umístění v rubrice STAVBA DOMU, ve které se mohu dále snadněji, než tomu bylo dříve, dostat do stavební etapy, která mne aktuálně nejvíce zajímá.

 

obr2-kategorie-stavba-domu

 

Na hlavní stránce celého portálu "HOME", tedy na adrese www.Svepomoci.cz, se dozvíte o novinách ze všech rubrik od stavby po rekonstrukci i projekt Svépomocí ŽIVĚ. Každá rubrika má na hlavní HOMEPAGE svůj prostor a pochopitelně nechybí ani nejnovější komentáře nebo příspěvky ve fóru, které se nyní navíc zobrazují ve spodní části každé stránky webu Svépomocí.cz.
 

obr3-kategorie-na-homepage

 

 


Přihlašování i vytváření nových účtů najdete umístěné v pravém horním rohu každé stránky.
 obr4-prihlaseni

 

Nemusíte se ovšem bát, že by na Vás v menu stavebníci nově vyskočil každý registrovaný uživatel na webu. Někteří se na webu registrují, aby mohli komentovat články nebo přispívat do fóra, ale psát články o své stavbě zatím nechtějí třeba, protože se na stavbu svého domu chystají až za několik let a nyní již pilně sbírají informace.

 obr5-stavebnici

 

Mezi stavebníky tak najdete pouze svépomocníky, kteří již napsali alespoň jeden článek o průběhu stavby nebo rekonstrukce svého domu či bytu a vyplnili alespoň základní informace o své stavbě, abychom mi ostatní věděli, jaký dům mají stavebníci v plánu postavit a mohli se tak například radovat, že někdo staví obdobně velký dům jako já, a proto mne budou právě články od Pavla a Evči velmi inspirovat.

 

Každý Váš článek si zaslouží náležitý prostor na titulní straně, aby se o něm dozvědělo co nejvíce svépomocníků. Do teď jsme se snažili vydávání článků ručně plánovat tak, aby se denně zobrazilo něco nového a nestalo se, že v pondělí vydáme 10 článků a v ostatních dnech nic.

 

Sám články píši dodnes a představa, že přijdu ze stavby, unavený napíši článek, abych se podělil o své čerstvé zkušenosti, ale díky dalším novým článkům ten můj zapadne a jen málo stavebníků si ho stihne přečís,t i když by jim opravdu pomohl, je smutná.

 

jana kourilovaAby se to nestávalo, je tu má kolegyně Jana, která každý článek kontroluje, aby se ujistila, že se podařilo nahrát všechny fotografie, zařadila článek do správné stavební etapy a naplánovala jeho zveřejnění.

 

Autoři článků si tak nemusí lámat hlavu, kam článek zařadit a mají jistotu, že kdyby se při nahrávání něco nepovedlo, dostanou od Jany zprávu obsahující například prosbou o doplnění fotografií.

 

Současně má každý autor jistotu, že jeho článek nikde nezapadne, ale dostane své zasloužené místo, aby mohl co nejdéle svítit na titulní straně a my, čtenáři, věděli, že když přijdeme ráno na portál Svépomocí.cz, dozvíme se znovu něco nového.

 

V průběhu Vánoc jsme celé okolí webu doplnili o loga firem, od kterých se nám podařilo získat pro stavebníky vánoční dárek. Od celkem 7 partnerů jste si mohli celé 3 týdny stahovat dárkové poukazy se slevou, z nichž většinu bylo možné získat pouze na webu Svépomocí.cz.

 

Mám velkou radost, že přes 250 stavebníků může tento rok nakupovat beton a další lité směsi o 15% výhodněji než ostatní a přes 100 stavebníků si pořídí levněji oplocení nebo střechu pro svůj nový dům.

 obr6-darkove-poukazy

Doufám, že se nám podaří tento rok přesvědčit více firem, aby speciálně pro nás svépomocné stavebníky připravili dárky a slevové poukazy, které nám pomohou splnit si svůj sen o novém bydlení levněji, ale ve skvělé kvalitě.

 

Děkuji za Vaši přízeň a podporu. Pokud Vás napadne, čím bychom si mohli portál Svépomocí.cz vylepšit, aby nás i nadále každý den inspiroval a dodával sílu při stavbě domu, napište mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Ať se Vám daří
Pavel Tesárek

pavel tesarek

Pavel Tesárek a Roman Studený plánují společné video ve kterém zodpoví Vaše dotazy k problematice zateplování fasád.
Předchozí redakční článek
20.06.2014 11:53 7779 zhlédnutí
Čeká Vás zateplení fasády? Máte otázku a chcete odpověď od specialisty?
Redakční
Právě sedím na schůzce s Romanem Studeným, který je specialistou na fasády. O fasádách napsal...
Jak vyplnit přiznání k dani z nemovitosti – podrobný návod a formuláře ke stažení
Následujicí redakční článek
22.01.2015 07:00 55827 zhlédnutí
Jak vyplnit přiznání k dani z nemovitosti – podrobný návod a formuláře ke stažení
Redakční
Pokud jste v roce 2014 koupili pozemek, získali stavební povolení nebo ohlášku, případně...

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Vybavení domu
Kuchyně
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Jak jsme přišli o 50 tisíc chybou projektu
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Konečné rozhodnutí.. bude se stavět :-)
Příspěvek stavebníka
Příprava rekonstrukce
Hledání domu k rekonstrukci

Související články