České televizi se líbí projekt Svépomocí ŽIVĚ

Příspěvek stavebníka

Když jsem před časem hovořil v pořadu Studio 6 víkend o portálu Svépomocí.cz, jeho vzniku, vývoji i současném fungování, prozradil jsem, že dalším navazujícím krokem k teoretickým znalostem, které mohou stavebníci dnes na webu Svépomocí.cz snadno načerpat, je nutnost získat zkušenosti praktické a vyzkoušet si stavbu Svépomocí ŽIVĚ.

01

Zhruba týden od natáčení mi telefonovala z České televize redaktorka Petra Krmelová se zájmem o natočení další reportáže o projektu Svépomocí ŽIVĚ, který je v podstatě mým splněným snem a to proto, že přesně o takové možnosti jsem snil v roce 2009, když jsem se pouštěl do stavby svého prvního domu.

Pořad o splněných snech a dobrých zprávách připravuje Iveta Toušlová, která stála u zrodu pořadů jako je Toulavá kamera, 13. komnata a další.

IMG 0877

Petra si chtěla vyzkoušet stavbu na vlastní kůži, a tak jsme požádali stavebníky z Mníšku pod Brdy, aby nám na jeden den svůj dům zapůjčili a my tak získali kulisy pro natočení reportáže, která by se v České televizi měla vysílat na podzim letošního roku.

02

Při natáčení jsem si uvědomil, jak důležité bude pro některé budoucí stavebníky mít možnost přijet na skutečnou stavbu a pod dohledem si jednotlivé etapy vyzkoušet nejprve na nečisto. Po natáčení v Mníšku jsme se přesunuli do obce Rostoklaty (Úvaly, Praha-východ), abychom divákům televize prozradili, kde přesně se nachází pozemek, na kterém dům v projektu Svépomocí ŽIVĚ vyroste.

03
V současné době pracuje společnost G SERVIS na tvorbě projektové dokumentace pro stavební povolení, modelování zahrady a následně prováděcí projektové dokumentaci. Na tato témata natáčíme celkem 5 videí.

04

Zveřejnění videí a spuštění webu pro projekt Svépomocí ŽIVĚ plánujeme v září před veletrhem FOR ARCH 2014, na kterém pro stavebníky uspořádáme přednášku o průběhu výběru pozemku, sestavování smluv, studii a projektování domu a také již známých materiálech a dodavatelích, které při stavbě plánujeme využít.

 

Chcete, aby se stavebníci dozvěděli i o Vás? Pojďte do stavby pasivního domu svépomocí společně s námi a získejte nejen spoustu zajímavých videí pro svou prezentaci, ale také osobní kontakty s budoucími stavebníky při pravidelných workshopech přímo na stavbě.

 

05-logo
Krátké shrnutí k projektu Svépomocí ŽIVĚ najdete v tomto dokumentu >>

Ať se Vám daří

 

Pavel Tesárek
tel.: 605 956 408
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předchozí článek autora
01.09.2013 10:21 1467 zhlédnutí
Odeslání formuláře bylo úspěšné, děkujeme
Poukaz se slevou v hodnotě 1.500 Kč na projektovou dokumentaci od Gservis obdržíte zanedluho na...
Následujicí článek autora
04.11.2012 16:14 2926 zhlédnutí
Vstupenka na veletrh FOR ARCH 2014
Odeslání formuláře bylo úspěšné. Děkuji Vám. Během 30 minut Vám na email pošlu odkaz na stránku,...

Stavební etapa: