4 důvody, proč mít na své zahradě bioklimatickou pergolu

12. 7. 2021
Inspirace
Žádné komentáře

Zahrada je pomyslnou oázou klidu. Setkáváte se zde s přáteli, na houpačce si čtete během své volné chvilky po obědě. Abyste ji nejen po vzhledové stránce dostali na vyšší úroveň, vyplatí se investovat do pergoly – jedinečné součásti vaší zahrady, kterou si zamilujete na první pohled.

Pokud zvažujete pořízení pergoly, možná ještě krapet pochybujete. Přece jenom se nejedná o něco, co by stálo pár korun nebo co by bylo dokonce zadarmo. Nechcete zbytečně zatěžovat rodinný rozpočet nebo rozesmutnit prasátko ukrývající vaše úspory. Pergola, zejména bioklimatická pergola ARTOSI, je však investicí, které nebudete litovat.

Spolehlivá ochrana před nepřízní počasí

I když by si člověk řekl, že se nelze nijak uchránit před nepřízní počasí, opak je pravdou. Pergoly jsou spolehlivým ochráncem nejen před větrem, ale také před deštěm či až příliš silným sluníčkem. Vždyť se jedná o takové drobné zázemí s plnou střechou, které vás nenechá promoknout na kost.

Bioklimatická pergola ARTOSI díky naklápěcím střešním lamelám může ovlivňovat zastínění pod pergolou a tím i cirkulaci vzduchu, což je příjemný bonus.

Neocenitelné soukromí

Díky pergole už nikdy nebudete muset zrušit večerní grilování s přáteli, a to dokonce ani proto, že se do sousedství přistěhovali věční zvědavci. Pergola totiž nabízí výjimečné soukromí (zejména, pokud do jejího okolí zasadíte rostliny postupně se rozlézající po jednotlivých trámech).

Screeningové rolety zaručí nejen soukromí, ale zaručují ochranu před bočním sluncem, větrem, deštěm a také hmyzem.

Zvýšíte tím cenu domu i pozemku

Jelikož žijeme v době, kdy jsou peníze to první, co člověka často zajímá, nesmíme opomenout ani zvýšení ceny domu a pozemku jako takového, k čemuž po postavení pergoly dojde. Je to logické - vždycky další novou inovací či zpestřením jenom roste cena nemovitosti a případně jejího nájmu, pakliže byste se pro pronájem rozhodli.

Jedinečný designový prvek

Především se pergola stane pomyslnou perlou vaší zahrady. Chcete se přece na ní cítit útulně a příjemně, nebo ne? S pergolou takového pocitu dosáhnete.

Přílohy

Technický manuál
Návod na obsluhu a údržby pergoly
Návod na montáž pergoly
Návod na vyměření pergoly