Způsobů ovládání žaluzií je dnes mnoho. Na řetízek se však stále nezapomíná

12. 7. 2021
Inspirace
Žádné komentáře

Mít kontrolu nad slunečními paprsky – přání, které nemusí zůstat nesplněné. Způsobů, jak slunce do domu nebo kanceláře nepustit je celá spousta. Upusťte však od myšlenky bydlet v domácnosti bez oken a raději se přikloňte k horizontálním žaluziím. Jsou velmi praktickým a efektivním společníkem v domácnosti, navíc je lze ovládat různými způsoby.

Mýlí se ten, kdo se domnívá, že žaluzie se dnes ovládají pouze šňůrkou, respektive táhlem jako kdysi. A stejně tak je mylné si myslet, že se už všechno ovládá jen a pouze pomocí dálkového ovladače nebo mobilního telefonu. K dispozici je vícero možností.

Způsobů ovládání žaluzií je dnes mnoho. Na řetízek se však stále nezapomíná

Šňůrka i řetízek

Zmiňované horizontální žaluzie stále patří k tomu nejoblíbenějšímu na trhu. Populární jsou především tipy HIT a HIT II, mezi nimiž je rozdíl pouze v horním profilu a přechodu mezi horním profilem a prvními lamely. V tomto případě mluvíme o efektivním stínícím zařízení, jež lze ovládat jak šňůrkou, respektive táhlem, tak řetízkem.

Pozornosti v poslední době neunikají ani takzvané žaluzie Energy fungující na principu solárního pohonu. Ty se ovládají sice stejně jako tradiční horizontální alternativy, ale jsou jakousi inovací na trhu.

Způsobů ovládání žaluzií je dnes mnoho. Na řetízek se však stále nezapomíná

Proč si domů pořídit žaluzie?

To, jaké zvolíte ovládání stínícího společníka je na vás. Zatímco někdo hledá tu nejpraktičtější cestu, a proto volí ovládání na dálku, jiný zůstává věrný funkční klasice, které se nemohou vybít baterky. Mezi námi se však stále najdou jedinci, jež žaluzie v oknech nemají. Nevidí důvod, proč si je pořídit. Těch je ale celá spousta.

V jedné rovině hovoříme o možnosti, jak ochránit své soukromí. Lidé jsou zvědavými tvory a rádi nahlédnou do domácnosti jiných, když projdou kolem. Stejně tak v rovině další mluvíme o způsobu regulovat světlo v interiéru a zpříjemnit si tím sledování televize. Zejména v létě se stává, že sluneční paprsky kazí požitek ze sledovaného seriálu, protože svítí přímo do obrazovky. No a v neméně důležité rovině umí žaluzie zachovat příjemné klima v domácnosti, a tím pádem i snížit náklady spojené s vytápěním.

Způsobů ovládání žaluzií je dnes mnoho. Na řetízek se však stále nezapomíná