Víte, jak vám může fotovoltaická elektrárna vydělávat?

Víte, jak vám může fotovoltaická elektrárna vydělávat?
Solidsun
24. 6. 2021
Inspirace
Žádné komentáře

České energetické vody čeří nová možnost, jak ještě lépe využívat svou fotovoltaickou elektrárnu – výkup přebytků energie vyrobené právě vaší FVE. Pokud nestačí vaše domácnost spotřebovat to, co jste si vyrobili, můžete prodávat svou energii do sítě i bez licence. Jak? 

Fotovoltaika není jen možnost úspory financí za energie. Jsou za ní i mnohem větší výhody. Mimo ekologické aspekty je velkou výhodou i částečná nezávislost na běžných dodavatelích energií. Stanete se součástí komunity, která dbá o životní prostředí a stará se o okolí, ve kterém budou vyrůstat jeho děti.

Svět energetiky se neustále vyvíjí a jde kupředu mílovými kroky. Proto je dobré myslet na budoucnost už dnes. Věděli jste například, že pokud budete mít přebytky energie z vaší fotovoltaické elektrárny, můžete je prodávat bez licence? Díky spolupráci se společností Sysel Energie a.s. vám chytrá elektrárna od SolidSun zajistí právě i možnost výkupu přebytků energie. A pokud vám energie bude chybět, Sysel vám ji dodá za aktuální tržní cenu – a to je fér. Dokonce vám v případě potřeby za nejnižší cenu na trhu nabije i baterie vaší FVE. Zajímá vás více? Stačí navštívit jejich web www.syselenergie.cz a vše se dozvíte.

Ale teď zpět k dalším výhodám fotovoltaických elektráren

  • Budete využívat v podstatě nevyčerpatelný zdroj čisté energie. Vaše domácnost tak přispěje k uhlíkové neutralitě naší země.

  • Fotovoltaická elektrárna při svém provozu neprodukuje žádné emise či jiné škodliviny, které běžné elektrárny vypouští do ovzduší.

  • Na pořízení FVE získáte dotaci – a to až do výše 170 000 Kč. Navíc vám dotaci smluvně garantujeme. Když ji pro vás nezískáme, vyplatíme vám ji z naší kapsy.

  • Velkou výhodou je tichý provoz elektrárny. Ani o ní nevíte, výroba energie ze slunce probíhá zcela tiše.

  • Jedná se o bezobslužný systém se snadnou elektronickou regulací. Pomocí aplikace v telefonu vidíte, jak vám elektrárna funguje.

Fotovoltaika má hodně pro, ale má i svá „proti“. Počáteční investice do fotovoltaiky je poměrně vysoká a návratnost není za rok. Je to jednoduše dlouhodobý projekt. Další nevýhodou FVE může být i umístění vaší nemovitosti. V ČR jsou místa s nízkým počtem slunečních dní, tam se návratnost investice ještě více protáhne. Na internetu lze však snadno dohledat statistiku slunných dní u nás.

V souhrnu se ale fotovoltaické elektrárny jednoznačně vyplatí. Nejen, že šetříte svou peněženku, ale hlavně jste společensky odpovědní a myslíte na budoucnost svých dětí.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4