Přípojka elektřina + prodloužení vodovod. řadu

7. 6. 2021
Dotaz
Žádné komentáře

Přípojka elektřina + prodloužení vodovod. řadu

Dobrý den, zvažujeme koupi nezasíťovaného pozemku. Za prvé je potřeba prodloužit vodovodní řad o cca 35m. Dnes jdu na stavební úřad zjistit více informací o pozemku a následně budu vybírat projektanta na vodu. Výkopy bychom si udělali sami. Kopalo by se v trávě vedle silnice. Je tu prosím někdo, kdo by mi mohl říct, na kolik nás to tak cca vyjde těch 35m vodovodního řadu? Počítáme tak do 100 tisíc Kč.

K elektřině máme smlouvu, že je o ni zažádáno od současného majitele pozemku. Mají na to 14 měsíců a už je to více jak 14 měsíců a nic se neděje. Můj dotaz - co je potřeba k přípojce elektřiny? Jaký je teď postup, prosím? Co se bude dít, až někdo z Eonu přijede?

Čeká nás vyřizování tady toho všeho, tak budu ráda za vaše rady a připomínky.

Děkuji a přeji hezký den.

Mireček
7. 6. 2021 11:50
Moje rada je rozmyslete si to, jestli vám to za to vůbec stojí.

Záleží na více faktorech, např. jestli se nepočítá s dalšími přípojkami v lokalitě. Od toho se odvíjí dimenze, počet hydrantů, šoupat atd. Spíš než na stavební úřad by vaše kroky měly směřovat nejdřív za někým, kdo ten vodovod bude provozovat, protože bude účastníkem řízení. Takže nějaké vodovody a kanalizace ve vaší lokalitě. A před začátkem budou také zřejmě požadovat uzavření smlouvy o spolupráci, pokud si pak od vás mají ten řád převzít a provozovat. Protože pokud nemáte licenci, tak vodovodní řád provozovat nemůžete.

To, že to chcete vykopávat v trávě je sice hezké, ale nás např. Pardubický VaK vyhodil s tím, že v žádném případě nebudou řády v travním pásu vedle silnice, ale vyžaduje je ve zpevněných plochách. Takže záleží na vyjádření správce a jeho požadavcích.

Do třetice, prodlužovat hlavní řád nelze svépomocí a musí to dělat autorizovaná firma. Jediné na čem teoreticky můžete trochu ušetřit je výkop, pokud s tím daná firma bude souhlasit. Ale v dnešní době je běžné, že to firmy chtějí udělat celé na klíč, aby si vzali provizi i na výkopu.

Pro srovnání u nás se jednalo o lokalitu, kde bylo více stavebních parcel a podle toho také vypadal i projekt. Berte v potaz, že to jsou 5 staré ceny a dnes to je dražšíc. Ale pokud to vemu poměrově, tak 35m by odpovídalo cca 110tis Kč + zvlášť projekt za vyšší desítky tisíc.