Ochranné pásmo vodní tok

Autor: Markét a Radek (1 příspěvek)
Kategorie: Stavba domu
26. 4. 2021
3 komentáře
Ochranné pásmo vodní tok
Dotaz

Ahoj všem,

se ženou přemýšlíme o koupi pozemku (viz příloha), v blízkosti kterého (rovnoběžně po celé délce) se nachází dle KN vodní tok, v reálu se jedná o odpadní odtok, v současné době je po zavedení kanalizace využívaný pro odtok dešťové vody. Poradí někdo jak je to s ochrannými pásmy? Dle úřadu povodí Moravy je nutné dodržet odstup 6 m od břehu (včetně oplocení), což by ubralo 4 metry ze zmiňovaného pozemku, který má celkově šířku necelých 14 metrů. Dočetli jsme se, že dle velikosti toku by měl být odstup 2-3 m. Vyzná se prosím někdo v této problematice?

Děkujeme

Ochranné pásmo vodní tok
Ochranné pásmo vodní tok

Galerie

Markét a Radek 6. 5. 2021 10:39:31

Dobrý den,
Děkuji, věc už nějakou dobu řeším s povodím Moravy. Další paní nám sdělila že odstup od břehu by mohl být 4m, dostal jsem kontakt na technika, který má daný tok na starost - tel. Jsme jej kontaktovali. Teď prý mají na stole projekt (koryto budou zpevňovat a celkově rovnat), příští rok realizace 3-6 měsíců.
Napsal mi, že odstup od břehu min. 5metru a pozemek že nesmí být oplocen.
Volali jsme opět a řešili jsme, že bychom udělali rozebíratelný plot, říkal že to zní dobře a že by neviděl problém a že si máme za plat další den, protože budou na místě s projektantem. Včera jsem se dozvěděli že vedení nám nepovolí ani rozebíratelný plot. No úplně to nechápu o co jim jde.
Soused z druhé strany toku prý dostal výjimku (má plot na hranici) a z té druhé požadují nesmysl.
Sám technik mi říkal, že pokud se to dobře udělá 🙂 tak tam 15-20 let nebudou muset najíždět...
Pozemek bez oplocení a ještě by nám ze 14metru pár sebrali.
No dost nás to mrzí ☹️

Dan 29. 4. 2021 12:09:04

Dobrý den, rozhodně dotaz na povodí, já kupoval zahrádku od obce na břehu řeky, která tam byla desetiletí a i tak za mnou a starostkou musela přijet zástupkyně povodí, aby to posvětila.

Jenda 27. 4. 2021 6:09:12

Dobrý den, co se ochranného pásma týká bohužel nemám přehled, ale je možné že při vyřizování SP bude SÚ požadovat vyjádření právě od povodí Moravy, které vám to omezení může dát do podmínek. Nicméně bych se určitě podíval do map ČAP jestli pozemek kvůli vodnímu toku není v povodňové zóně. Mohl by to být problém při případném vyřizování HÚ nebo pojištění. Přeji hodně štěstí.

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů