Realizace základů - podkladní beton

Autor: ivans8 (1 příspěvek)
Kategorie: Základy a deska
14. 4. 2021
3 komentáře
Realizace základů - podkladní beton
Dotaz

Prosba o radu

Dobrý den, obracím se zde s dotazem ohledně realizace základní desky (podkladního betonu). Od projektatna jsem dostal projekt základů, kde jsou vnitřní pasy nad úrovní těch obvodových. Můj dotaz zní, jak v takovém případně postupovat při realizaci? Jde mi především o prostupy pro ležatou kanalizaci a pokládky drenážního potrubí pro odvětrání.

Setkal se už někdo z vás s podobným řešením základů?

Mnohokrát děkuji za každou přípomínku.

Galerie

Realizace základů - podkladní beton
Realizace základů - podkladní beton
Realizace základů - podkladní beton

Přílohy

řez_A-A'.jpg
řez_B-B'.jpg
základy.jpg

ivans8 22. 4. 2021 4:47:25

Zdravím. Moc Vám děkuji za připomínky a rady! :)

Majky & L.A.

Majky & L.A. 21. 4. 2021 23:41:24

Dobrý den. Měl jsem to podobné, jako vy. Spára a pak 2x ZB vnější (50cm) a uprostřed jen 1X ZB (tj.jen 25cm). Psal jsem svému projektantovi a ten mi řekl, že je to pouze kvůli úspoře betonu. Dá se to samozřejmě jednoduše pomocí niveláku. Bagr vám udělá vnitřky vyšší a pak kraje zařízne níže, ale já nakonec udělal všude spáru stejně hlubokou. Padlo tam oproti projektu cca o 3,3m3 betonu více, což bylo nějakých nezanedbatelných cca 7800Kč navíc....

Radex 14. 4. 2021 9:43:31

Asi by bylo vhodné se zeptat projektanta proč to tak navrhl. Napadá mě jediný důvod a to ten, že chce venkovní obvod udělat ze ztraceného bednění(výška 250mm), díky kterému si uděláte rovinu a lépe se vám pak bude šalovat deska. Dále se na něj lepe lepí styrodur na zateplení paty zdiva, ale ten v řezech nevidím.
Prostupy si musíte nachystat v místech kde vám bude procházet potrubí přes základ. To kde budou umístěny závisí na spádování potrubí.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama