Vyrovnání podkladu před podkládkou podlahového polystyrenu

Vyrovnání podkladu před podkládkou podlahového polystyrenu
S
17. 3. 2021
Dotaz
4 komentáře

Jaká je nejefektivnější cesta pro vyrovnání vlnité základové desky před pokládkou polystyrenu? Většina to řeší suchou cestou, tj. položit dorovnávací polystyren, zasypat pískem nebo Liaporem na asfaltové pásy.

Napadla mě mokrá cesta (samonivelační stěrkou), ale tu skoro nikdo nezmiňuje. Buď stěrku aplikovat přímo na základovou desku a na ni následně nalepit afaltové pásy, nebo stěrku aplikovat až na asfaltové pásy. Samozřejmě, abych ušetřil, tak stěrku aplikovat pouze na ty největší propady a nepřesnosti. Dělá se to takto vůbec?

Díky za komentáře

S 22. 3. 2021 9:09:06

Thermowhite nepřipádá v úvahu, protože nemá tak dobré tepelně technické vlastnosti jako podlahový polystyren, což by ve výsledku znamenalo udělat vyšší vrstvu pro kterou už není místo... Zatím jsem to udělal tak, že největší hrboly jsem zarovnal bruskou. Po nalepení hydroizolačních pásu to nejspíše srovnám vlhkou cestou a zaliju nějakou pevnější stěrkou.

Mireček 18. 3. 2021 13:14:24

A co třeba litý polystyren? Jako jestli hodláte platit 6tis za nivelačku a pak ještě za polystyren, tak jestli prostě není rovnou lepší nechat si vylít ten polystyren ala thermowhite a mít za +- podobný peníze a bez práce.

Radex 18. 3. 2021 6:16:22

Stěrka je zbytečně drahá. Používal jsem dvě varianty. První byla suchým žlutým pískem a druhá byla cementovým mlékem(voda a cement 1:1). Polysteren se mlékem v podstatě přilepil a ani se nepohnul.

Tommy215 18. 3. 2021 6:10:25

Také jsem měl zřejmě abnormálně nerovný podklad - hlavně od přesahů dvou vrstev lepenky, řešit pískem se mi to absolutně nechtělo a tvarovat EPS horkovzduškou také ne. Nivelačku obecně nedoporučují na asfalt kvůli přídržnosti že se může "odloupnout" , ale to mě vůbec netrápí protože to zatíží několik tun anhydritu. takže jsem cca 100m2 vylil nivelačkou, na to 16cm EPS, + co šlo jsem obsypal liaporem :) nivelačka sice vyšla asi na 6 tis. ale pro mě subjektivně to byla lepší cesta než písek. již dva roky vše bez problému :)

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum
Poradny_dum