Napojení parozábrany

Autor: Peťan (77 příspěvků)
6. 1. 2021
4 komentáře
Napojení parozábrany
Dotaz
Jak provést parozábranu a příčky v podkroví?

Mám dotaz ohledně napojení parozábrany v podkroví. Mám tam částečně vystavěné příčky z cihel Porotherm. Chystám se pak provést izolaci mezi a pod krokve, rošt z CD profilů a parozábranu. Pod to pak další rošt a sádroš.

Otázkou je, jestli parozábranu protáhnout nad příčkami v celé ploše (chápu že je to asi lepší), nebo jestli je možné udělat rošt v každé místnosti (cihly by byly dozděny nad úroveň budoucího podhledu) a pod něj parozábranu, která by se nalepila k obvodovým stěnám v každé místnosti samostatně?

V druhém případě by pak do vaty zasahovala část cihelné příčky.

Díky.

Honza S. 7. 1. 2021 11:41:27


Na štítovou stěnu parozábranu nalepte normálně tmelem, ale určitě ji lepte zase výše než UD profil. Je to důležité, protože UD profilem zase tu parozábranu přitlačíte ke zdi a budete mít jistotu, že se se neodlepí

Kdyby jste to lepil až pod UD bez přítlačné lišty, tak by se tmel mohl časem odlepit, jak by se vata prověsila a tlačila na parozábranu. Tmel to neudrží.

Peťan

Peťan 7. 1. 2021 6:03:33

Honzo, díky za info. Přesně tímhle způsobem jsem si říkal že to nakonec udělám. Ale nikde jsem to moc nenašel. Když je někde nějaký video, nebo grafika s parozábranou, tak navazuje na jednu štítovou stěnu (každý ukazuje jenom ten jeden roh).

Honza S. 6. 1. 2021 20:51:26

Dobrý den,

Jestli můžu poradit jakým způsobem jsem parozábranu řešili my.
Určitě je vždy lepší, když je parozábrana spojitá i nad příčkami. My jsme normálně vyzdili příčky až ke krokvím a udělali omítky. Určitě je potřeba nechat mezeru mezi krokví a koncem příčky, aby nevznikl tepelný most, ale zároveň aby příčka byla zapuštěná v tep. izolaci (tj. nad příčkou bude méně vaty než v místnosti --> bude to akusticky daleko lépe fungovat).

Potom jsme z parozábrany nařezali dlouhé "pruhy" (na tl. příčky + přesah na každou stranu), které jsme přehodili přes ukončené příčky (tj. na každé straně nám plandal dostatečný přesah, abychom na to mohli navázat.).

Potom zateplíte krov a v každé místnosti budete mít samostatný rastr na SDK. Jinak přes ten plandající kus budete normálně kotvit UD profily, kterým parozábranu přitlačíte ke zdi (na UD profilech musí být nalepené tesnící pásky + do vyvrtaných děr jsme natlačili těsnící tmel na paro).

Následně to co Vám zůstane plandat pod UD profilem, tak ohnete a pomocí oboustranné lepenky nalepíte na hotový rastr. Pak už standardně v každé místnosti uděláte parozábranu a spoje ošetříte pomocí lepící parotěsné pásky.

Snad Vám to alespoň trochu pomůže a snad si to z popisu dovedete představit.

pavel 6. 1. 2021 19:11:27

nemám s tím zkušenosti. zkuste se inspirovat třeba tady na vodnickém blogu. nejdříve dělali zateplování, parozábranu a až pak příčky. mají to popsané ve vícero článcích za sebou, tak až sjedete dolů, jen klikněte na další článek. nebudu dávat všechny odkazy . https://www.vodnici.net/2015/11/zatepleni-strechy-dny-jedna-az-ctyri/

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama