1. Příprava /
  2. Stavba domu /
  3. Cenový rozdil mezi klasickou stodolou a domem do L

Cenový rozdil mezi klasickou stodolou a domem do L

Martin_dk
9. 7. 2020
Dotaz
2 komentáře

Dobrý den, začínáme tvořit zadání pro projekt nového domu. Chtěli bychom stavět přízemní dům s užitnou plochou kolem 120 m2 (zastavěnou cca 150 m2). Původně jsme pracovali s variantou mezonetu,ale od té nás projektant odradil kvůli vyšším nákladům. Nyní tak zůstaly dvě varianty a to buď klasický dům jednoduchého tvaru obdélníků nebo více se pro pozemek hodící variantu ve tvaru L. Rád bych se zeptal zkušenějších, zda a případně orientačně jaký může být cenový rozdíl mezi konstrukčně jednodušší variantou obdélníků, oproti tvaru do L, případně i další praktické nevýhody tohoto řešení.

Předem moc děkuji za rady.

Majky & L.A.

Majky & L.A. 10. 7. 2020 18:02:51

Rozdíl může být třeba 10mil.záleží zda do toho počítáte jen hrubou stavbu nebo i zařízení. O jak velké zvětšení půjde? Jaká bude ve tvaru L užitná plocha? Z čeho stavíte? Jaké bude zateplení? Jaké tech.vychytávky chcete mít? TČ, kotel na TP? Střecha šindel/ tašky? Svépomocí, na klíč? Materiál který koupíte dnes bude mít za 1/2 roku jinou cenu (vyšší). To vše jsou pro nás neznámé a dramaticky tak mění hodnotu domu. Pokud uvažujete, že si budete stavět svépomocí a materiál si nakoupíte letos a víte z čeho a jak postavíte, stačí jednoduchá matematika. Nejjednodušší je, udělat si rozpočet od projektanta. Celkem dobrý odrazový můstek je, co vás stojí hrubá stavba je 1/2 ceny kompletního domu.

Jiří 10. 7. 2020 8:59:35

Cim jednodussi pudorys, tim mensi tepelna obalka budovy a tim nizsi tepelne ztraty. Take bude jednodussi a tim padem levnejsi strecha.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji