1. Příprava /
  2. Stavba domu /
  3. Rozpočet bungalov

Rozpočet bungalov

michael
14. 6. 2020
Dotaz
4 komentáře

Dobrý den mám dotaz ohledně rozpočtu na RD. Jsem začátečník a zatím to studuji pouze na internetu ceny materiálu, práce atd. Dům bych chtěl stavět přes známe řemeslníky a hrubou stavbu stavět svépomoci. Chtěl bych stavět zděný přízemní bungalov do tvaru L 4kk nebo 5kk to je zatím jedno cca. 170m zastavěné plochy a tak 140-150 úžitné a chtěl bych se zeptat zda-li se vyjdu do cenové relace 4 000 000. Pozemek mam vlastní rovinný s přípojkami na hranici pozemku. Vjezd pro auta je přímo před po betonové silnici. Zda-li je tu někdo kdo by mi mohl na tohle odpovědět ať prosím napíše. Kdyby byl tak hodný a připsal ještě třeba přibližné ceny za základní desku, hrubou stavbu a střechu. Chtěl bych asi stavět buď z Ytongu nebo Heluz, Porotherm Děkuji moc za budoucí odpovědi.

michael 15. 6. 2020 12:50:52

Presne to by mi stacilo mam velkou skrinovou dodavku takze veskery material si dovezu mel bych mit i tak 30% slevu na veskery material a jeste si mozna budu moct odecist DPH na material .. prilozim jeste foto jak bych si to cca predstavoval diky moc za odpovedi :) jedna fotka je nahled mistnosti, druha fotka dum z venku a treti je uplne jiny bungalov jsem si nasel kousek za mestem takze neco takoveho jinak dum z prvni a druhe fotky je tipovy dum ze stranky thermohome kde ho stavy na klic za 3,8 mil. Jeste jsem se chtel zeptat na jednu vec zdali bych mel pouzit tlustsi zvido bez zatepleni a nebo uzsi .. mam mozna moznost mit levne izolace od spolecnosti ISOVER ale nevim jestli delaji izolace fasady nebo treba jen zatepleni strechy ci zakladove desky atd.

coud17 15. 6. 2020 12:19:14

měl by jste se vejít když:

materiál:

plastové okna
podlahy vinyl, lino, laminát

práce, dělali by jste si sami:

přesuny materiálu, polystyreny, izolace, zdivo?? cokoliv zvládnete, čím více tím lépe


můžete mi poslat druhy materiálu, projekt, mohu cca spočítat přesněji

michael 14. 6. 2020 14:52:33

Me by “stacilo” dum proste samotny bez garaze bez terasy proste jen dum kde bude komplet hotova fasada a vnitrek s nejakou koupelnou a kuchyni ale samozrejmne chapu ze cena se odrazi od toho co jak budu chtit kvatitne atd..

Lukáš Beran

Lukáš Beran 14. 6. 2020 14:11:30

Klasický dotaz s klasickou odpovědí. Teoreticky se vejít můžeš, ale taky takový dům klidně může stát 10 milionů. Záleží, jestli plánuješ (a jsi ochotný) velmi na všem šetřit nebo ne - jde hlavně o vybavení, protože kuchyň můžeš koupit hotovou někde z výstavy do 100 tisíc Kč, ale také za běžnou kuchyň můžeš dát 500 tisíc nebo za už hodně přestřelenou kuchyň klidně milion. Podlahovou krytinu můžeš mít za 350 Kč / m2 nebo taky za 4000 Kč / m2. Koupelnu můžeš zařídit za 50 tisíc Kč ale také za 500 tisíc Kč a takhle by se dalo pokračovat. A také záleží, co se do těch 4 milionů má vejít. Hrubá stavba? Dům pro kolaudaci? Dům pro bydlení? Finální podoba domu? Jen dům nebo i terénní úpravy, garáž, terasa, bazén apod.? Fotovoltaika, soláry, tepelné čerpadlo, inteligentní řízení domů, žaluzie/rolety? Atd atd...

Neřeš rozpočet přes diskuzní fórum, ale se svým projektantem, od kterého si nechej udělat položkový rozpočet a budeš přesně vědět, na čem jsi.

My máme dům s užitnou plochou 96 m2 a už nás stál 4,5 milionu Kč (bez pozemku) a i když už bydlíme a máme zkolaudováno, tak zdaleka nejsme na konci a finální cena komplet včetně terénních úprav bude odhadem 5 milionu Kč. Viz článek https://www.selfiehome.cz/2019/01/cena-rodinneho-domu-v-pasivnim-standardu-svepomoci/ - cena cca 2,8 milionu Kč jen za hrubou stavbu bez jakéhokoliv vybavení (žádná kuchyň, koupelna, podlahová krytina, obklady, vůbec nic, jen hrubá stavba).

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji