1. Stavba domu /
  2. Hrubá stavba /
  3. Střecha

Střecha

Střecha
Žampíci
Žampíci
25. 5. 2011
Inspirace
5 komentářů
21. – 29. 8. 2010 Na další etapu stavby jsme se domluvili s naším dobrý kamarádem klempířem, který si na pomoc vzal ještě svého kolegu pokrývače. Probrali jsme, co vše bude nutné připravit, domluvili cenu a pustili se do díla.

Začalo se palubkami, které se postupně pobíjeli přes krokve. Ty jsem měla již natřené společně s krovem, 2 vrstvy Xyladecoru Clasik – odstín antická pinie. Taťka palubky tloukl po dohodě s klukama od spod, aby mohli postupně osazovat okapnice. Palubky se pro jistotu z horní nenatřené strany ještě nastříkali Lignofixem. Poté kluci začali natahovat folii. Využili jsme nabídky pomoci mého spolužáka, který nyní pracuje jako obchodní zástupce pro firmu, která vyrábí střešní krytinu, takže o střechách má spoustu užitečných informací a zařídil nám i skvělou slevu ve stavebninách. Doporučil nám střešní folii (kontaktní) Tyvek Solid.

Mezitím než kluci zalaťovali, což jim šlo krásně od ruky, Ondra dozdil nadstřešní část komínu a rovnou ji vyspároval, abychom už později nemuseli na střechu lézt. Při pokládce z východní strany se rovnou také osadil výlez ke komínu.Pro správné odvětrání střechy se přes hřeben udělal tzv. čepec.

V týdnu nám ze stavebnin dorazila krytina. Po dlouhých spekulacích, jaké tašky zvolit, jsme se opět na doporučení mého spolužáka (kdy doporučil svou konkurenci) rozhodli pro Röben – typ Monza plus černobronzová glazura. Výrobcem je německá společnost vyrábějící pásky Klinker. Jedná se o 2x nasvislo pálenou tašku se všemi klasickými doplňkami. Střechu z těchto tašek jsme viděli na vlastní oči a na první pohled se nám moc líbila, takže jsme v tu chvíli měli jasno.

V pátek odpoledne dorazil opět Dejv s pokrývačem na další kus práce. Dovezli střešní el. vrátek a bylo potřeba během víkendu dostat všechny tašky na střechu. Já a Ondra jsme dole nakládali a posílali tašky nahoru Dejvovi, který tašky vozíkem rozvážel organizovaně po střeše, jak si přál pokrývač. Ten už za asistence taťky začal tašky pokládat. Pálené tašky nejsou nikdy zcela dokonale stejné, je tedy dobré když střechu pokládají jedny a ty stejné ruce, ne každý kus jiný člověk.

Tašky byly již z výroby svázané po 5 ks do balíčků, takže se s nimi velice dobře manipulovalo. Kluci se neustále snažili hlídat rovinu ve všech směrech, aby vlna pěkně lícovala, což se jim myslím podařilo. V neděli, kdy se nám dost zkazilo počasí, nám i přesto přijeli na pomoc dobří kamarádi Klárka s Péťou – tímto jim ještě jednou patří naše velké díky :o).

Dlouho jsme také zvažovali jaké zvolit oplechování pro náš domeček. Tím, že klempíře známe již mnoho let, důvěřovali jsme jeho radám, že měď je příliš předražená a její kvalita již dávno není to co člověk očekává a velice často a hojně se krade, Lindab, pozink a podobné není příliš trvanlivá záležitost a tak nám doporučil klasiku – titanzinek. Z titanu jsme nakonec udělali okapy a podélné okapnice, ale oplechování komínu a okapnice ve štítu (které většina nahrazuje obyčejnou palubkou) jsou z Lindabu, jelikož by na černé krytině titan příliš zářil. Ještě se nám strašně moc líbilo plechování z Legosu, avšak zde nás odradila cena :o), ale to je opravdu skvělá kombinace vzhledu a kvality.

Což oproti původním cen. nabídkám (350 tis.), kde se počítalo pouze s betonovou krytinou Bramac, je skvělé. Všem moc děkujeme za velkou pomoc :o) 

Náklady

Název položky Cena

krov

47 475 Kč

Složení tašek z kamionu

500 Kč

Půjčení střešní vrátku na víkend

1 680 Kč

Práce – pokrytí střechy

12 000 Kč

Chybějící půlky tašky – 36 ks

2 980 Kč

Lepící páska na folii – Tyvek 2ks

450 Kč

Spojovací materiál (hlavně lepeňáky)

660 Kč

Střešní folie (dokoupení na čepec)

400 Kč

Klempířina

15 000 Kč

Krytina Röben Monza Plus cca 200 m2

77 520 Kč

Střešní folie Tyvek Solid 3x75 m2

6 350 Kč

Střešní latě (výrobce Ždírec) 6x4 cm, 2,3 m3

12 170 Kč

Celkem 177 185 Kč

Galerie

Žaneta a Jirka

Žaneta a Jirka 15. 6. 2014 19:51:31

Nádherná střecha :-) , také jsme se rozhodli pro Roben monzu v černé glazuře :-)

Radek a Lucka

Radek a Lucka 12. 11. 2011 16:51:57

Máme taky asi 40, 50 ks, špatných tašek, byla jedna paleta pomlácená, jina kskoro nic. Hřebenáče lepíme, ale kvůli zimě jsme málem kupovali tak kartáč, ale slunce to nahřálo a je to ok..

Radek a Lucka

Radek a Lucka 1. 9. 2011 19:19:54

Ahoj. Máme navrženou totožnou střechu a chtěli jsme Stodo 12, ale cena byla o dost víc jak 80..A to i při ceně základní tašky 25 kč plus dph...a dopňky jsou v ceníku šíleně drahý. Poradí někdo jak to taky udělat za 80 a kde. Děkujem

Jaroslav, Renata a Valinka

Jaroslav, Renata a Valinka 2. 7. 2011 7:44:30

to je super práce i cena gratuluju ja budu mit také 200m2 a nabídky mám jen za krytinu 210.000 až 240.000 pouze krytina je za 165.000 a krov za 65.000 230.000 bez prace tohle mas fakt za super cenu.

Venclík a Jájinka

Venclík a Jájinka 19. 6. 2011 12:55:26

Nazdárek Žampíci!
Střecha se Vám teda moc povedla... Je parádní. Zrovna se rozhodujeme jakou krytinu zvolíme a ta Vaše se nám moc líbí... Prozradíte nám jak vycházela cennově oproti jiným značkám? A z jakých jste ji brali stavebnin, popřípadě nějaký kontakt na koho se obrátit? Bereme věci od DEKTRADU, koukali jsme, že i tam jí mají v nabídce...

Předem díky a mějte se!

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji