Izolační trojsklo s folií

Honza S.
8. 8. 2019
Dotaz
5 komentářů

Dobrý den,

Stojím před rozhodnutím jaké vybrat výplně oken.

Určitě chci trojskla, ale prodejce se mně snaží ještě zviklat do trosjkla, kde první sklo bude tvořeno ze dvou slepeným skel mezi kterými je "bezpečnostní" folie.

Argumentuje tím, že i) je to dobré proti lupičům, ii) v případě rozbití se okno hned nevysype a nikoho neporaní (jedno okno máme obrovské fixní s hmotností tabule 400kg) a iii) pojištění domácnosti je pak levnější (tzn. investice se vrátí). Navíc okna máme velká a začínají u podlahy.

V případě, že si tam dám standard trojsklo, tak to ale bude znamenat úsporu 40-50 tis. CZK, což není málo.

Jaký je Váš názor. Doporučili byste to? Nebo Vám to přijde jako blbost, která lupiče nijak nezastaví a raději byste investovali např. do alarmu (popř. zloděje vůbec neřešili)?

Přiznám se, že jsem k tomu trochu skeptický, ale třeba se pletu.

Díky za názor.

Honza.

Lukáš Beran

Lukáš Beran 10. 8. 2019 18:57:51

Jak má fólie zvýšit bezpečí dětí? Nebo vy máte tu fólii na vnějším i vnitřním skle?

Red 10. 8. 2019 18:50:59

Dobrý den,
my máme okna od Vekry a obchoďák nám bezpečnostní folii rozmlouval, že toho zloděje stejně nezastaví. Takže jsem nakonec dali základní bezpečnostní folii na francouzská okna hlavně kvůli bezpečnosti pro děti. Nicméně když mi pak přijel technik od Vekry, tak jsem se sním o tom bavil. A jeho zkušenosti jsou takové, že tou "lepší" folií, kterou Vekra nabízí fakt nikdo neprojde. Respektive, bude do toho okna mlátit dlouho, než se doslova prokope. Ale tohle se týká zlodějů amatérů. Profík přesně ví jak má okno otevřít. Říkal mi, že jednou asistovali u zajišťování důkazů pro policii, jelikož poškození oken bylo tak nepatrné, že si toho policie nevšimla a poškozeným řekla, že si loupež vymysleli.

Takže já bych do toho šel. Až nám skončí záruka na okna, tak necháme dodatečně folie nalepit. Bezpečnost pro děti je jediné co by každému mělo stačit při rozhodování jestli dát navíc 50k nebo ne. Nehodu ani náhodu zpět nikdo nevezme. Nikdy. A to že to může odradit nějaké procento zlodějů je bonus.

Jiří Kubíček 8. 8. 2019 16:55:17

Dobrý den, taky napíši svůj názor a zase trochu opačný. Osobně bych těch 40 - 50 tis. kaček dal za něco smysluplnějšího a na stavbě domu potřebujete každou korunu, a jestli se jedná jen o výměnu oken, tak bych si za to raději zajel třeba na dovolenou. Jen výjimečně potencionální zloděj rozbíjí moderní dvojskla nebo trojskla, i když se to samozřejmě nedá vyloučit, statisticky v naprosté většině případů dochází k páčení oken a ničení především rámů při vloupáních do objektů, takže pak je vám takové sklo k ničemu a musíte stejně vyměnit celé okno.

Lukáš Beran

Lukáš Beran 8. 8. 2019 12:40:54

Také máme trojskla s bezpečnostní fólií. Také jsou to francouzská okna a náš HS portál má 5,5x2,2 metru a je ze dvou částí jen, takže s obrovskou skleněnou výplní, takže podobná situace asi :-)

No neřešit zloděje mi přijde jako absolutní hloupost, to si nemusíte dávat ani zámky na dveře v tom případě a zase ušetříte :-) My jsme bezpečnostní skla brali hlavně kvůli zlodějům, protože třeba konkrétně na tom HS portálu to jedno sklo má tloušťku 4 mm a jsou tam dvě takto tlustá skla slepená s bezpečnostní fólií + další dvě stejně tlustá skla kvůli izolaci (trojsklo) a to už by se někdo musel sakra hodně snažit, aby se tím dostal skrz :-) Fólie mi přijde u takto velkých oken jako standard. Když tě ale někdo bude chtít vykrást, tak tě vykrade tak jako tak. Nezastaví ho bezpečnostní sklo, nezastaví ho mříže, nezastaví ho alarm... Můj táta měl alarm, bezpečnostní skla a mříže na oknech a stejně ho několikrát vykradli. Odradit to ale nějaké zloděje může, když do okna hodí dlažební kostku nebo cihlu a okno se nevysype, tak si to možná některý zloděj rozmyslí a uteče. Ale jako důležitý aspekt mi přijde i to, že se to sklo prostě nevysype. Ne ani tak kvůli zranění, ale právě kvůli bezpečnosti. Ono stačí když od projíždějícího traktoru odletí kamen a rozbije okno (zažil jsem na vlastní kůži) nebo si ho můžeš rozbít i sám nějakým omylem, tak když nemáš fólii, máš problém, protože máš otevřený přístup do domu. A když jsi nedejbože na dovolené, máš obrovský problém. Když máš ale fólii, okno se sice rozbije, udělá se pavouk, budeš to muset vyměnit, ale okno pořád drží na svém místě a plní svoji funkci a nemusíš hned řešit, co s tím, aby ti tam někdo nevlezl. A to mě osobně přijde strašně důležité.

U pojistky je to asi jak kde, ale tam si spíš myslím, že to nebude mít žádný vliv a nebo ten rozdíl bude zcela nepatrný. Na okna a jejich velikost se nikdy nikdo co se týče pojistky neptal, takže i pokud bychom měli bunkr zcela bez oken, nijak by to zohledněno nebylo. My jsme poptávali 6 pojišťoven a nakonec si vybrali Kooperativu, ale ani u jedné pojišťovny to nijak zohledněno nebylo.

Mat 8. 8. 2019 12:27:42

Honzo, ptáte se na něco, co Vám tady nikdo neodpoví.
Máte na to finance? Jaká je u Vás bezpečnostní situace? Jakou máte pojistku? Jakým jiným (a jak drahým) alarmem nebo jiným zabezpečovacím systémem byste to chtěl nahradit? Na to všechno si můžete odpovědět jen Vy sám a podle toho se rozhodnout.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4