Štítové zdi 15cm zatepleni zevnitř

Autor: Vogi (2 příspěvky)
Kategorie: Zateplení fasády
6. 11. 2018
3 komentáře
Dotaz

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak zateplit zevnitř 15ky štítové zdi ( musí zevnitř z obou stran sousední půdy).

V projektu mám polystyrén, jiní mi radí dát vatu a parozábranu a odvětrávací mezeru vyvedenou pod střechu, otázkou zní jak širokou mezeru.

kolik cm izolace a jaké.

Přílohy

WP_20181008_15_22_45_Pro.jpg

Jiří Kubíček 7. 11. 2018 9:54:23

Dobrý den, před tu stěnu z EPS žádnou parozábranu nutně dávat nemusíte a jestli na tu stěnu nepotřebujete něco těžšího připevňovat, stačí to jen přestěrkovat s perlinkou a vyštukovat, ani předstěnu dělat nemusíte. Jestli to ale chcete pojistit parozábranou a dělat předstěnu, tak bych si to zjednodušil a ušetřil trochu vnitřního prostoru tím, že mezi ty pilíře by přišel EPS (ale šel by tam dát i minerál, který by to zlepšil po akustické stránce), a pak by celoplošně přišly ty PIR desky s integrovanou ALU fólií (stačila by vám síla 5 - 7 cm), před to by se udělala ta stěna s SDK nebo Fermacellem, který je pevnější.

Vogi

Vogi 7. 11. 2018 6:12:38

Děkuji za odpověď, tak nějak jsem si to myslel, místa tam mám hodně bohužel z vnitřní, ale tak moje první úvaha byla 15cm
polystyrenu mezi pilíře, přesto přes spáry další 15, natáhnout parozábranu reflex (od stropu spodního patra, kde bych ji založil pod polystyren a napojil na podhledy). a před to postavit SDK předstěnu.

Jiří Kubíček 6. 11. 2018 13:23:22

Dobrý den, i když nejsem zrovna zastáncem vnitřního zateplování pomocí EPS, obecně to znamená problémy s kondenzací v konstrukci, tak ve vašem specifickém případě (slabší síla zdiva, za zdí půda sousedního domu, takže teploty nebudou tak nízké jako venku, při použití alespoň 15 cm EPS, ale klidně i 20 cm), bych se vnitřního zateplení pomocí EPS vůbec neobával, hodnoty kondenzátu v konstrukci vycházejí velice nízké, v rámci normy a ta vlhkost se po mrazech rychle vypaří, prostě si s tím nemusíte dělat starost. Podle mne je to podstatně lepší možnost, než krkolomně vymýšlet odvětrání mezi zdivem a minerálním izolantem (nevím, čím byste tu mezeru vymezil a jak byste zajistil její odvětrání zespoda nahoru), a používat parozábranu a dělat ještě nějakou předstěnu, navíc se nelze spolehnout na dlouhodobou 100% funkčnost parozábrany. S EPS to budete mít podstatně rychlejší, jednodušší a levnější, jen to bude mít o něco horší akustické vlastnosti.

Jinak obecně jsou pro vnitřní zateplení ideální dvě možnosti, buď použít porézní materiál vhodný o vnitřnímu zateplování, jako je třeba ytong multipor WI, nebo materiál, přes který vám bezpečně neprojde žádná vlhkost, jako jsou např. PIR desky s integrovanou ALU fólií z obou stran, které mají lepší lambdu, stačí jich tedy menší síla, a není potřeba díky ALU fólii už žádná parozábrana, ve spojích se ty desky jen slepí páskou na parozábranu.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama