podklad pod dlažbu

kuba
28. 1. 2018
Dotaz
3 komentáře

Zdravím, potřeboval bych poradit od někoho kdo má podobnou zkušenost, nebo ví co s tím. V podkroví nového domu mám 3 pokoje, koupelnu a záchod. Strop je z Miako vložek, navrchu je beton, který v současné době není moc rovný, tak max do 2cm na ploše cca 160m2. V projektu je plánován 3cm kročejový polystyren a na vrch podlahový beton. Chtěl bych ale poradit jak to udělat abych ten beton dělat nemusel. Napadlo mě, frézou beton porovnat, potom přilepit polystyren, který by dorovnal výšku podlahy a poté na to dát třeba OSB desky s perodrážkou. To by asi takto šlo v pokojích ale nevím jak si poradit v koupelně a na záchodě, kde by byla dlažba. Prosím o radu a názor na toto řešení.

Jiří Kubíček 28. 1. 2018 21:31:51

Samozřejmě i v případě volby betonu jako roznášecí vrstvy, bude pod ním kročejovka a podle mne když dáte na beton laminát, tak se to pocitově asi moc lišit nebude v porovnání s OSB deskami, ale zkušenost nemám.
Co se týká té podlahy v koupelně, tak v případě OSB desek by byl postup asi takový:
- položit kročejovku a udělat roznášecí plovoucí desku ze dvou vrstev OSB desek s dilatací kolem stěn
- dilataci kolem stěn vypěnit PUR pěnou a seříznout do roviny
- na plovoucí podlahu aplikovat penetraci na nesavé materiály (což je vlastně ten adhezní můstek) a následně tekutou hydroizolaci
- do rohů dát pružný těsnící rohový pás
- flexilepidlem nalepit dlažbu, následně do spár flexi spárovačku a kolem stěn silikon
- tekutou hydroizolaci aplikovat i na stěny, kde bude sprcháč nebo vana

kuba 28. 1. 2018 18:56:47

Dobrý den, děkuji za reakci, líbí se mi tato možnost. Hydroizolaci znám, utěsnění rohů také chápu ale co je to ten adhézní můstek už nevím, poradíte?
Také jsem si říkal, že podlaha tvořená z kročejové izolace, OSB desky a třeba laminátové podlahy nebo koberce bude teplejší než podlaha z 5cm betonu a laminátu?

Jiří Kubíček 28. 1. 2018 18:07:18

Dobrý den, vy můžete udělat buď těžkou plovoucí podlahu nebo lehkou plovoucí podlahu. Jestli to nechcete dělat z betonu nebo anhydritu, můžete provést např. lehkou plovoucí roznášecí vrstvu ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek, které leží na kročejové izolaci a je provedena dilatace kolem stěn. Sice jako kročejovku můžete použít speciální elastifikovaný polystyren (neplést si s klasickým podlahovým EPS, to není kročejovka), ale spíše bych vám doporučil minerální kročejovku pro lehkou plovoucí podlahu, která vám zároveň ještě vylepší vzduchovou neprůzvučnost. Jinak lze udělat lehkou podlahu z OSB desek i v koupelně a na to dát dlažbu, samozřejmě při dodržení určitých postupů (utěsnění rohů, hydroizolace, adhézní můstek atd.). I když osobně bych upřednostnil v takových prostorách těžkou plovoucí podlahu.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4