Obklady na ytong nebo perlinku?

Autor: Bungalov (3 příspěvky)
6. 2. 2017
7 komentářů
Dotaz

Ahoj stavebnici, prosim o Vas nazor.

Stavime a nyni se jdeme vrhnout na koupelnu a jak to vzdy byva, vzdy tesne pred zapocetim prace nas nekdo z okoli zvykla :-D

Setkali jsme se s nazorem,ze pod obklady do koupelny dat normalne lepidlo a perlinku a teprve pak lepit obklady... Vime,ze u okna na polystyren,to je jasne,ale celou koupelnu? Není to zbytecne? Jaký by to melo vyznam? Zpevneni,lepsi drzeni obkladu ci neco jineho? Moc diky za nazory a Vase zkusenosti :-)

Pavel Novy 25. 1. 2023 20:58:51

Perlinka pod obklad nemá moc smysl. Nic méně do koupelny se většinou dělá hydroizolace. A pro její perfektní nanesení je lepší porobeton škrabákem srovnat a nanést tenkou vrstvu lepidla. Tím se podklad srovná a hydroizolace lépe nanáší a menší spotřebu. U obkladů vždy platí, čím rovnější a kolmější zdivo, tím méně práce.

MartinG 20. 1. 2023 19:38:24

Na ytong se mimo kritická místa perlinka s lepidlem nedává protože tím zničíš vlastnosti Ytongu. Doporučil bych případně perlinku na kritických místech vložit do Štuku MHF-P3 co se týče pod obklad to nemá tuplem žádný význam. vyhozené peníze a snížení kvality.

lukysz 6. 2. 2017 20:24:03

Zdivo nejdříve očistěte a pak napenetrujte. Pak dejte perlinku do lepidla. Už myslete aby vám vycházely pravé úhly a kontrolujde dokonalou svislost stěn. Případně byste museli vyrovnat velké nerovnosti maltou. Po vyzrání a vyschnutí lepidla zabruste drobné nerovnosti, natřete penetrací pro zpevnění zprášeného podkladu, nechte vyschnout a poté naneste hydroizolaci. Nejlépe celoplošně a takovou, která je pružná a udrží případné drobné trhlinky ve zdivu, které se ještě mírně vlivem vysychání může smrštit. A pak můžete vesele lepit, teda podle toho co a na jaké lepidlo. Flexi lepidel je hodně druhů a každě má svoje využití. Vždy je to vše o tom, jestli chce člověk něco šidit anebo si vybere nějaký systém některého výrobce a bude se řídit technologickými postupy.

Radek a Janča

Radek a Janča 6. 2. 2017 12:55:36

Zde je přímo odpověď od fundovaného výrobce Cemix

http://www.cemix.cz/reseni-problemu/lepeni-keramickych-obkladu/1364

Markéta a Karel

Markéta a Karel 6. 2. 2017 12:51:10

Také jsme řešili, když jsme dělali obklady, zda na ytong dát perlinku s lepidlem a nebo rovnou obklady. Ptali jsme se známého obkladače a ten nám doporučil lepidlo s perlinkou a pak teprve dávat obklady, že už se setkal s tím, že horší obklady na ytongu nedrží tak dobře a padají/praskají.
Takže pro jistotu jsme dali lepidlo s perlinkou a pak teprve obklady.

Dušan 6. 2. 2017 11:53:50

Zdravím, já jsem lepil obklady přímo na ytong, který jsem napřed lehce škrabákem vyrovnal a napenetroval. Na podlahu, ve sprcháči a kolem vany jsem pod obklad dával ještě hydroizolační nátěr. A pak přímo obklad. Setkal jsem se také s názorem, že je lepší dát pod obklad perlinku a lepidlo, ale rozumnou odpověď na otázku "proč vlastně", jsem nikdy nedostal.

T M 18. 1. 2023 21:20:35

Někdo říká, že lepidlo na obklady poté nevypije tak rychle vodu, lépe vytvrdne a obklad více drží. Vlastně taková lepší penetrace. Já dávám bez perlinky.

Sponzorovaná reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů