1. Příprava /
  2. Stavba domu /
  3. pudorys bungalovu - názor???

pudorys bungalovu - názor???

pavel
2. 6. 2016
Dotaz
7 komentářů

prosím o názor a případně snesu i tvrdou kritiku.

předem děkuji všem za komentáře k dispozici

Přílohy

novprojekt1_1_sh3d.jpg

mates 8. 11. 2016 21:25:29

Ahojte, nikdo nic, tak přispěji několika subjektivními postřehy, ať je o čem přemýšlet.
1. Koukám, že proti původnímu plánu totální změna půdorysu. Vizáž dobrá, mně se takové přízemní domky s částečně dřevěným (?) obkladem líbí.
2. Nicméně zvolený půdorys (tři výklenky) zde znamená, že přicházíte o cca 1/3 (!) plochy domu při stejné délce obvodové zdi. To bych v kombinaci s 12 m2 pokojíky bral jako velké mínus. Alespoň ten výklenek za kotelnou dotáhnout až na úroveň jižní stěny.
3. 12 m2 pokojíky s orientací na sever nezachrání ani okna přes téměř celou sev. stěnu. Poku je to pro děcka, tak nečekejte, že s vámi budou chtít trávit čas společně v obyt. místnosti. Od určitého věku zalezou k sobě a ani je neuvidíte. Ovšem v 12 m2 na sever... měl bych z toho trochu depresi. A lokace postelí hned u dveří ... no nevím.
4. Doporučuji mít mezi plotem (vraty) a vraty do garáže alespoň 5 m mezeru, lépe 6. Čistě z praktických důvodů - přijedete, zajedete před garáž a necháte stát. V momentě, kdy chcete zajet do garáže, stačí otevřít vrata a jste tam. Tak jak je to nakresleno nyní, musíte otevřít vrata v plotě i garáži, vycouvat na komunikaci, zajet,...
5. Při takhle umístěných gar. vratech už stěží něco pověsíte na záp. stěnu uvnitř garáže. Na straně spolujezdce budou muset vystoupit již před domem (řeší to samozřejmě přístřešek pro auto).
6. Nevidím sprcháč, dost praktická věc.
7. Ten záchod s umyvadýlkem bych rozšířil právě třeba o sprcháč, regulérní koupelnu bych posunul na druhou stranu chodby třeba právě na sev. stranu vedle ložnice. Na stáří to ušetří spoustu chození.
8. V takhle velké zastavěné ploše mně chybí šatna - úložné prostory. Ano, dá se to řešit skříní v ložnici a pokojích, policemi v garáži. Ale v garáži je na některé věci přece jen dost nevlídno a ty věci se hromadí a hromadí.
9. Malá kuchyň. Varná deska a dřez vám nechá z kuchyňské linky jen dvě malé pracovní plošky. A navíc - myčka, lednička, trouba, dřez, kam bych pak s těma hrncema vlez.
10. Co komora na potraviny?
11. Místo bar. pultu udělejte ženě třeba ostrůvek. Možná to ocení víc.
12. Zvažte, zda musí být garáž vytápěná. U nevytápěné AKU nádrž do vytápěných prostor (ztráty).
13. Chápu, že ta terasa je spolu s obyt. místností středobodem domu. Je i pěkně navázaná na ložnici. Ale co se jí muselo obětovat místa a přitom je to tak na 5 měsíců v roce max.
14. Pracovna, dílna,...? Zdá se mi, že i při 156 m2 tam stále něco chybí.

pavel 6. 11. 2016 21:40:29

tak jsem nechal přepracovat studii. prosím o kritiku případně rady k úpravám.

Rajčáci 4. 6. 2016 15:27:01

Ahoj Pavle, každý má nějaký vkus a něco jiného od svého domku chce. Já bych se přikláněl k druhé variantě, ale i tak bych tam věci ještě měnil. Mně osobně přijde garáž malá. Nepíšeš nic o úložném prostoru....kola, kočárek, nářadí, sekačka atd. . Rozšířil bych garáž, tím by se zvětšila i TM a šoupl bych tam pračku a sušičku. Zrušil bych okno do garáže a popřemýšlel na přístřeškem pro auto podél celé stěny garáže a TM. Vznikl by tak i prostor na popelnice, které by byly pěkně za rohem. A dalo by se pokračovat, ale je to jen můj pohled. Měj se a ať se daří.

pavel 4. 6. 2016 11:20:25

ješte studie podle p. architekta

pavel 4. 6. 2016 11:19:11

tak jsem obdržel od projektanta studie na základě obrázku v prvním příspěvku

co vy nato?

Pavel

Pavel 3. 6. 2016 5:58:48

Nelibi. Kdyz uy mas pres 150 m2, tak se nestzd a natahni to na 200. Garaz s kotelnou bych udelal jako prostavek. Takto to mas jako bungalov o zastavene plose 125m2. Oplati se to, mit pokoje 13m2? Vrele doporuciu si takovy pokoj nakreslit a ctevereckovany papir a v pomeru k tomu tam zamalovat skrin, postel+pracovni stul. Nebo dvoupostel.

pavel 2. 6. 2016 15:26:44

klidne napište i jen "líbí" nebo "nelíbí"

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji