šířka samonosné brány vs. vrata do garáže

Autor: zvirek (79 příspěvků)
9. 1. 2016
2 komentáře
Dotaz

Ve dvougaráži šířky 5200 mm jsou vjezdová vrata 4600 mm široká ( více nešlo kvůli rozměrům domu a pozemku, vím, je to jen tak tak )

Vjezdová samonosná brána bude vzdálená 2,2 metru od vrat. Za ní je ulice šíře 8 metrů. Jak širokou mám bránu nechat udělat ?

Bude stačit stejně široká jako vrata ? Když by totiž měla být širší, tak by se prý musely už dělat jakési tandemové ( heavy ) vozíky, což vychází o cca 6 tisíc dráž. Na druhou stranu se širší bránou zase ušetřim něco málo za plot, který bude o to menší ( ale jistě to nebude 8 tisíc ) a jistě se bude lépe zajíždět.

Nedokážu si to zajíždění nějak dopředu nasimulovat, protože se okolo domu staví, takže prosím o vaše zkušenosti a doporučení.

Vrata i brána jsou od Hormannu.

zvirek 10. 1. 2016 8:16:46

Výborný nápad s tím vyzkoušením na parkovišti !

Dvoje vrata bohužel nemohu, to by musel být sloupek uprostřed a tudíž vrata celkově ještě širší a garáž víc než těch 5200 být nemohla, jelikož by to ubralo ze zbývajících místností pod přijatelnou mez a rozšiřovat dům nad regulativ již nesmím ( a navíc při malém pozemku ani nechci ).
Dveře v garáži jsou v boku - na kola a pro pěší , z její zadní části, kde již nestojí auta.

Pavel

Pavel 10. 1. 2016 7:42:06

Vezmi do auta par cihel nebo kuzelu a kridu a zajed na odstavne parkoviste. Tak situaci nakresli na zem, dej kuzely a do auta posad manzelku, at zkusi zajet i zacouvaf do garaze. A uvidis.
Uz je pozde, ale za me bych delal do takovengaraze dvoje vrata. A vedle jeste vstupni dvere. Abych nemusel vetrat celou garaz kvuli vyjeti auta nebo kola.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama