1. Workshop – Zakládání broušeného zdiva Porotherm a zdění na pěnu Dryfix

1. 7. 2020
Inspirace
Žádné komentáře

27.6.2020 byl den, kdy nás čekal workshop na téma Zakládání broušeného zdiva Porotherm a zdění na pěnu Dryfix.

První účastníci se začali sjíždět už v 9:15. Se všemi jsme se při jejich příchodu osobně přivítali. Všichni dostali reflexní vesty a přilby. Pro zúčastněné jsme kromě laviček k odpočinku měli připraven také stan s tiskovými materiály k výrobkům, které používáme. Samozřejmostí bylo také drobné občerstvení a nápoje.  

1. Workshop – Zakládání broušeného zdiva Porotherm a zdění na pěnu Dryfix

Jde se na to

Po krátkém zahájení a seznámení se s programem dne promluvil Dan Uskokovič, zástupce ze společnosti Wienerberger, krátce o konceptu e4 dům. Následně dostali slovo technici. Technici si nejprve namíchali zakládací maltu, připravili zakládací sadu a společně nanesli první kus malty. Další část zakládací malty si už postupně zkoušeli přítomní stavebníci, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. První skupina se dívala a zkoušela zakládání, druhá zdila. Při zdění si účastníci mohli vyzkoušet nanášení pěny Dryfix, řezání cihel nebo dopěnování dořezů. Také se například seznámili s nerezovou spojkou zdiva.

Hlavně zde ale také byla možnost diskutovat a na cokoliv se ptát. Končili jsme kolem 13. hodiny. Stavebníci byli spokojení, akci hodnotili velmi pozitivně a celkově to bylo moc hezké dopoledne. Další workshop pro Vás plánujeme ve 3.kvartálu roku 2020.

Galerie