Sedlová střecha + komín

15. 7. 2020
Inspirace
Žádné komentáře

Je 9/2018 a začínáme s místními tesaři realizovat krov.

Předtím jsme sehnali kulatinu z našich Jeseniských hor a dovezli ji na pilu. Tehdy stálo řezání 900 Kč/m3, dnes, po dvou letech, co jsem zjišťoval, stojí cca 1200 Kč/m3 řeziva. 

Sedlová střecha + komín

Konstrukci krovu měli tesaři hotovou za tři dny. Hned poté nastoupili klempíři. Bohužel neměli moc čas, tak nám udělali aspoň záklop, folii a laťování. Krytinu dotáhli do Vánoc. :)

Sedlová střecha + komín

Krytinu jsme zvolili  Eternit Dacora, nejvíc připomínala břidlicové střechy, které jsou pro náš kraj typické. Na samotnou břidlici jsme bohužel neměli. :( :D. 

Sedlová střecha + komín

Komín jsme zvolili od firmy KominyCZ. Lákala nás cena, a přitom vypadal stejně jak od Schiedel. Ale jelikož jsem jej zdil sám, tak jsem nadával, že jsem si nepřiplatil za Schiedel. Tvarnice nebyly rovné, bylo problém držet svislost. Naštěstí to pak zpravila omítka. :)

Sedlová střecha + komín

Jak se zpětně dívám na reálné náklady, tak musím zhodnotit, že střecha je největší položka celého baráku. Plochu máme 230 m2. Tesařské práce včetně materiálu nás vyšly na 120 tis. a klempířina s hromosvodem, střešními okny na 294 tis. 

Náklady

Celkem 0 Kč

Galerie