Typ schodiště určuje vše
Výhoda prvních dvou tkví v tom, že je můžete postavit a používat už během hrubé stavby. Sbohem lešení, papá žebříky… Konečnou podobu dá schodišti v tomto případě až povrchová úprava a volba doplňků:
Reklama
Tip: Schodiště by mělo odpovídat stylu, ve kterém je dům postaven, anebo stylu, do kterého jej chcete doladit. Kromě estetiky myslete na praktičnost a finance. Skleněné schody vyjdou nejdráž (vyrábí se přesně na míru z bezpečnostního skla). Zato nejlevněji vycházejí schodišťové “stavebnice”.
Schodiště ve fázi hrubé stavby. Co promyslet?
Reklama
Co ovlivňuje výšku prvního schodu?
Reklama
Spoléhat se v tomto případě jen na “správně zpracovanou” projektovou dokumentaci je bohužel nejisté. Máte-li štěstí na projektanta, měli byste mít výšku podlahy i výšku prvního stupně schodiště (stejně jako rozpis ostatních stupňů) stanovený a zakreslený. Realita ale může být jiná. Projektant se “sekl”, tak trochu se na tyhle “detaily” vykašlal, anebo se vaše preference v průběhu stavby změnily a vy jste si nakonec vybrali jiný typ podlahové krytiny než ten, o kterém jste před časem mluvili s projektantem. V každém případě je třeba údaje z projektu projít a pro jistotu si je přepočítat.
Zábradlí
Reklama
Zábradlí kotvené shora do stupnic nebo do moniérky ubere něco ze šířky samotného schodiště. Část schodů “za zábradlím” se trochu hůře čistí a víc se na ní drží prach než v místech, kde se chodí.
Reklama
Osvětlení schodiště
Jaké jiné typy osvětlení schodiště můžete mít?
Reklama
Galerie



