Konečně střecha

2. 3. 2020
Inspirace
Žádné komentáře

Po neustálém promáčení a vymetání vody ze stavby konečně došlo i na střechu. Střecha probíhala opět, jak jinak, komplet svépomocí.

Zezadu domu jsme postavili lešení a zepředu jsme používali montážní plošinu a 4 metry širokou lavici zhotovenou na vidle desty. Střešní latě jsem původně chtěl řezat sám, ale z časových důvodu a nedostatku kulatiny jsem musel část zakoupit. Kontra latě dlouhé 140 cm jsem vyřezal z odřezků. Každý kousek stromu se dá využít. A každá ušetřená koruna se na stavbě hodí.

Konečně střecha

Jak se co má dělat a rozměřit mi poradil kamarád, který v dřívějšku pracoval na střechách. Menší část střechy mi pomohl jeden den zalaťovat, aby mi ukázal, jak na to. Zbytek foliování a laťování jsem prováděl už s tátou. Všechno samozřejmě za silného větru nebo deště, bez toho by to už ani nebylo ono.

Konečně střecha

 Po kompletním zalaťovani jsme s kamarádem zařezali a oplechovali okřídlí a dali žlábky. Potom jsem přišrouboval všechny krajovky, pak jsme usadili hřebenáče. A už bylo vše připraveno na samotnou pokládku tašek. Tašky máme TONDACH Stodo Engoba. Tašky dole rovnal táta na plošinu a vozil nám je nahoru, kde jsme je s kamarádem rovnali. Samotná pokládka trvala necelé 2 dny ve 3 lidech a teplotě -2 stupně. Po půl roce, 4. 12. 2019, mi už konečně nevadí déšť, protože nám do domu neprší.

Konečně střecha

 Střešní okna budu dělat dodatečně. Teď mě tlačil čas, tak jsem je vynechal. A tím mám konečně hrubou stavbu hotovou. Do země jsem poprvé kopl 13.4. a pod střechou byl 4.12. Vím, trvalo to celkem dlouho, ale dům v průměru stavělo 1,5 člověka a na stavbě nebyl ani jeden řemeslník. Ale hrubá stavba vyšla hodně pod 1 milion. Až budu mít spočítáno vše, napíšu článek o nákladech naší stavby.

Galerie