Výběr a montáž oken

Autor: Barunka (13 příspěvků)
1. 5. 2020
2 komentáře
Výběr a montáž oken
Příspěvek stavebníka
Okna jsem měla (já) v plánu montovat svépomocí, protože máme člena rodiny, který je montoval (ano, minulý čas). Po několika cenových nabídkách jsme zjistili, ze je to nevýhodný nápad, montáž je často zdarma a bez ní se výrazně snižuje záruka na produkt. 

V projektu máme okna dřevěná, ale z finančních důvodů jsme vybrali plastová trojskla a 6 komor. Předběžné cenové nabídky jsme si nechali dělat ještě před prvním položeným pofixem a závaznou objednávku udělali po vylití věnce a při stavění nenosných příček.  Pobočky jsme navštívili osobně v Hradci Králové, konkrétně Vekra,  PFT a Oknostyl. Určitě si okna běžte reálně omrkout, vyzkoušet, osahat. V PFT nás "obchoďáci" okouzlili, o všem mluvili pěkně a srozumitelně, zůstali s námi dost dlouho po jejich pracovní době, jejich nabídka byla nejlevnější a platbu by chtěli až po realizaci. My jsme si nakonec vybrali u Oknostyl, při zaplacení celé částky dopředu mají slevu.

Výběr a montáž oken

Zvažujeme venkovní rolety nebo žaluzie, ale uvidíme toto léto, jak se nám bude fungovat bez toho, a případně je doděláme. Dvoje PKS dveře, jedny vchodové, troje střední a dvě menší okna bez parapetů. Venkonvní strana antracitově šedá - dřevo a vnitřní bílá. Od zaplacení jsme měli do 10 týdnů čekat montáž. Bylo to na poslední chvíli, ale smluvní termín dodrželi. 

Reklama
Výběr a montáž oken

Montážníci nepůsobili moc profesionálně, ale svoji práci odvedli.  Rady z montáže:

 • pečlivě si okna prohlídněte ze všech stran, každou skvrnku zkuste prstem odstranit (tím zjistíte, jestli je to vada nebo špína)
 • opatrně zkuste ovírání
 • nechte si vysvětlit, jak se okna a dveře štelují
Reklama
Výběr a montáž oken

Další naše pokroky si můžete přečíst na blogu www.ubarcidoma.cz

Náklady

Název položky Cena
Okna a dveře
170 000 Kč
Celkem 170 000 Kč
Reklama

Galerie

Výběr a montáž oken
Výběr a montáž oken
Výběr a montáž oken
Výběr a montáž oken
a 6 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Barunka (13 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Barunka 6. 5. 2020 17:57:14

  Děkuji za připomínky, purenit pod velká okna zapomněli a dodali do měsíce.

  Hans

  Hans 2. 5. 2020 22:34:12

  Když vidím ty fotky, tak to je opravdu prasarna! Za takovouhle montáž jste nekomu zaplatili? Posuvny prvek podložený na trech mistech zbytky ze stavby??? Tam ma byt podezdivka nebo purenit. Šířku odhaduji na 2m, takže 4 kotvící body jsou minimum a zde je to nejspíš pouze vypodlozeno. Ostatní okna namontovana na XPS? Behem chvíle se podlozky do xps vymackaji a spodky se prohnou. Montuje se na purenitove kostky nebo jiný nosný povrch. Pokud toto opravdu mate na novostavbě, tak si zjednejte napravu, jinak z toho budete v budoucnu nešťastní.

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama