Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci

Autor: Honza a Nikol (10 příspěvků)
10. 9. 2019
6 komentářů
Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci
Příspěvek stavebníka
Po vylití podlah bylo dobré jednak nechat anhydrid schnout, jendak i změnit po čase náplň práce. Rozhodl jsem se tak započít venkovní práce.

První na řadě byla ČOV, následovala nádrž na vodu a lehké terénní úpravy. ČOV jsme měli z několika důvodů vybránu Aquatec AT6. Stavební povolení bylo na dobu neurčitou, není třeba dokládat vzorky přečištěné vody, jen jednou za 2 roky udělat revizi ČOV. Bylo nutné perfektně přivést kanalizaci z baráku na úroveň výkopu, následně vyměřit a vybetonovat betonovou patku tak, aby vycházel spád a ČOV se následně posadila a napojila. Při jednom jsem rovnou nechal udělat výkop na 7m3 nádrž na dešťovou vodu, kterou budeme využívat na splachování a zálivku zahrady. Nádrž jsem vybral litou, nesvařovanou. Co nám ještě zbývá, je vykopat zásakový prostor a vše včetně svodů napojit a propojit. Na závěr přijedou opět borci z Aquatec a ČOV mi zprovozní, zaškolí. Snad bude vše fungovat, jak má. Zhruba měsíc po vylití anhydridem jsem se již nebál velké vlhkosti v domě a začal se připravovat na další velkou etapu – sádrokartony. Měli jsme již připraveny rastry a zalepen strop parozábranou. Jen v největší místnosti jsem si musel rastry dodělávat a vzhledem k výšce šikminy až k 3,9 m byla práce komplikovaná. Následovaly cca 2 týdny deklování za pomoci několika přátel (brigádníků). V kuchyni jsem dělal snížený podhled namísto šikminy, aby se kuchyň „zútulnila“. Co bylo asi nejhorší, bylo tmelení a broušení. Celý dům jsem tmelil 2x UNIFLOTem a 1x finishkou. Jedna z nejhorších prací vůbec. Brousil jsem vypůjčenou bruskou napojenou na vysavač. Můžu jenom doporučit. Ručně bych asi přišel o ruku, navíc o 5 let života. Po sádroších nastoupil obkladač na WC a koupelnu, já si vzal na starost dlažby v technické a hale. Proběhlo také napojení a zprovoznění tepelného čerpadla. Lehce topíme do podlah, aby došlo k dokonalému vysušení před pokládkou vinylu. Na montáž zásuvek a vypínačů jsem si netroufl, elektrika není moje hobby, takže jsme nakoupili materiál od Legrand Niloe a elektrikář vše zkompletoval. Pokud by chtěl někdo nějaké rady k detailům, rád zodpovím. Je toho ke konci stavby všeho moc a nebudu se tady vypisovat o všem. Začínáme malovat a budeme čekat na podlaháře. Snad již letošní Vánoce v novém (?) Moc se těšíme! Honza a Nikol

Náklady

Název položky Cena
Tato etapa komplet
1 000 000 Kč
Celkem 1 000 000 Kč

Galerie

Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci
Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci
Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci
Sádrokartony, obklady, ČOV... aneb Pomalu se blížíme ke konci
a 2 další
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Honza a Nikol (10 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Honza a Nikol 23. 2. 2021 6:35:05

  Dobrý den. AT6 nám zatím víc jak rok slouží dobře, neměli jsme technické problémy. Člověk s provozem ČOV obecně musí dbát na pravidelnou kontrolu (asi 1x za měsíc), občas jsem nastavoval trysky. Za mě zatím věc kterou bych jinak neudělal.

  brantec 22. 2. 2021 22:45:47

  Dobrý den, jaké máte zkušenosti z provozu domovní ČOV? Aquatec AT6 je i v našem výběru, patří spíše mezi ty levnější, tak se ptám:)

  Honza a Nikol 11. 9. 2019 6:24:21

  @pro Saesa: Ahoj, krb mi stavěl krbař, který dělal i kámošovi a měl jsem tak živou referenci. Upřímně bych si do toho netroufl. Krbová vložka je Hitze a materiál na obestavbu je Thermax Eco.
  Jestli myslíš vatu ve stropě, k zateplení stropu, tak máš pravdu, 5cm je dle normy. Jednoduše jsem nedojel u komína až natěsno s vatou. Nic jiného asi vymyslet nejde. Ty normy jsou šílené. Dle toho co mi říkal revizák by ta norma nejspíše chtěla, ať mám díru kolem komína ve střeše. Musí se najít zlatá střední cesta.
  Žádné pásky ke stěně jsem nedával, před výmalbou jsem celý barák objel akrylem a zamalovalo se to. Mám to stejně nyní v bytě a praskliny žádné, tak uvidíme.
  Snad pomůže a ať se daří.
  Honza

  Honza a Nikol 11. 9. 2019 6:12:14

  @pro Jiřku a Radka, koupelnu si navrhovala žena a zasílá Vám e-mail, snad pomůže:) Za mě snad jen, že 600x600 je fajn, jen je třeba počítat větší množství odpadů a nejlépe se domluvit u dodavatele, zda-li Vám nevezme nadbytečné balíky nazpět a nebo Vám zarezervuje ze stejné série k dokoupení...

  Václav 10. 9. 2019 17:57:37

  Zdravím Honzo a Nikol,
  chtěl bych Vám pochválit krásný krb, který máte a rovnou se zeptat jestli jste ho máte od firmy nebo od svépomocí? My se ho chystáme dělat svépomocí proto sbírám různé poznatky a zkušenosti. Nemáte fotky například z realizace kde jsou různé detaily ze stavby krbu? Popřípadě jaké materiály a krbovou vložku jste použily? Popřípadě jestli by šlo odeslat na email fotografie?

  Dále bych se chtěl zeptat na detail u komínu ohledně vaty. Vata by měla být od komínu myslím minimálně 5cm vzdálená z bezpečnostního hlediska. Řešil jste nějak tento detail?

  Dávali jste mezi sádrokarton a stěnu pásku straitflex, která zabrání praskání? Nebo jste tento detail řešily také jinak?

  Děkuji za odpověď

  Vašek

  JirRadHei

  JirRadHei 10. 9. 2019 7:39:04

  Dobrý den,
  prosím mám dotaz, jakou velikost obkladů jste volili do koupelny? Jsme zhruba ve fázi jako vy, a řeším, jakou velikost zvolit. Vypadá to, že na zdi máme velkoformátový obklad 60x60 cm? Máme také menší koupelnu a všichni mě odrazují od formátu 60x60 cm. Šlo by zaslat případně i nějaké foto? Děkuji a přeji ať se daří:) J. Heinischová email: jirinaheinischova@seznam.cz

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama