Vazníky, krytina, příčky, komín

Autor: Patrik a Marcelka (33 příspěvků)
Kategorie: Komín
26. 10. 2018
5 komentářů
Vazníky, krytina, příčky, komín
Příspěvek stavebníka
Zdravím všechny čtenáře a stavebníky, po delší odmlce, která není způsobena ničím jiným, než je plné pracovní nasazení na stavbě, jsem si našel čas a píši další postup.

Vazníky Po vylití věnce a malé technologické přestávce následovala montáž vazníků, která trvala necelý den. Měl jsem snad dvacítku cenových nabídek v mailu, ale nakonec jsem vybral vazníky od firmy Kasalova pila - dobré reference a jedna z nejlepších cenových nabídek. Za sebe mohu firmu doporučit, s panem Jiráčkem byla dobrá domluva, termín i cena dodržena. Střecha Na pokrytí střechy jsem si úplně svépomocí netroufl, takže jsem vybíral řešení. Firmy mají nasmlouváno rok dopředu a když se podařilo někoho sehnat, nabídky se pohybovaly kolem 80 tisíc, jen za pokrytí, bez materiálu. Sehnal jsem tedy přes rodinného známého pokrývače, který nám střechu pokryje. Vše probíhalo v pořádku, než došlo na nároží a hřeben. Po neuspěšném pokusu, kdy položil první 4 hřebenáče a každý měl jinou výšku, protože použil nízkou lať pod hřebánáč, který se tak logicky opíral o vlny tašek a každý byl jinak vysoko, slíbil, že vše opraví a dodělá o víkendu. No a jak to dopadlo ? Dneska je 20.10 a hřebenáče stále nejsou na střeše. Vrchní pokrývač střechu nedokončil, protože se prý na to necítí, dohodil mi známého střechaře, který nám to měl dokončit. Měsíc jsem čekal kvůli vytíženosti, v sobotu jsem měl slíbený nástup, že střechu dokončí, ale ať ještě v pátek zavolám, že se dohodneme blíž. Od té doby mi nezvedal telefon .. Přitom stačilo říct, ne, dělat to nebudu. Přístup lidí, kord v dnešní době, kdy každý má práce, že si může vybírat, je zarážející. Už by to chtělo krizi, aby si trh tento paskvil sám pročistil. Tím ovšem akce "hřebenáč" ještě nekončí. Tchýně nám dohodila známého střechaře, který nám prý střechu rád dokončí, ale až tak za měsíc, že prý mý hodně práce. Měsíc pryč, nikdo nevolá, tak tchýně bere telefon, kde jí je oznámeno, že to nepůjde, že nemá čas. WTF ?? Nakonec to dopadne tak, že si to příští týden udělám sám, byť úplně nemusím práce ve výškách. Střecha mi přidělala ne jednu vrásku na čele, ano, sice jsme ušetřili peníze, ale za jakou cenu ? Folie: NOROC 135 ( což je vlastně JUTAFOL 135, akorát pod jiným názvem, který si prodává HPI ) Latě: Impegnované

6x4

Krytina:

Roben Monza Plus

glazura TOBAGO Žlaby:

Reklama

Zambelli

Robust černé ( zatím jen háky, žlaby mám schované v garáži a namontuji je až po podbití.) Komín Komín jsem vybral od společnosti CZ Komíny, konkrétně model Universo. Komín byl i s montáží, která vyšla na 1900,-.  Příčky Příčky jsem si nechal založil od pána z heluzu, byť příčky máme od Porothermu. Již jsem neměl origo zakládací maltu, tak jsem koupil od KVK zdící maltu s pevností 10mpa. To byla jediná pomoc s příčkami za celou dobu. Celá akce, kdy jsem úplně sám zdil, i tahal příčky na kolečku do baráku trvala tak  3 týdny. Nekonečná etapa. Těšil jsem se na poslední příčkovku, kterou jsem chtěl zapít. No nezapil, protože jsem musel zase pokračovat v další etapě, elektro příprava :-). Příčky máme v kombinaci 11,5 a 14 cm, zděné na pěnu.

Náklady

Název položky Cena
Zdící malta KVK, stahovací lať
2 400 Kč
Oplechování komína klempíř
4 800 Kč
Střešní okno Fakro WGI
2 485 Kč
Střecha práce
20 000 Kč
Montážní pěna 10x
1 100 Kč
Založení příček
4 000 Kč
Krytina Roben komplet
105 250 Kč
Folie,hřebíky, háky, žlaby, těsnící folie a pásy
43 713 Kč
Latě
17 850 Kč
Vazníky
119 680 Kč
Celkem 321 278 Kč

Galerie

Vazníky, krytina, příčky, komín
Vazníky, krytina, příčky, komín
Vazníky, krytina, příčky, komín
Vazníky, krytina, příčky, komín
a 15 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Patrik a Marcelka (33 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Patrik a Marcelka 20. 2. 2019 16:23:32

  Dobrý den, sklon střechy je 22 stupňů. Možná bych příště dal spíše 25

  MilBy 22. 1. 2019 18:29:57

  Dobrý den Patriku a Marcelko,
  mohl bych se Vás zeptat, jaký jste měli sklon střechy? Máme podobný projekt RD jako vy, ale zdá se nám, že máme nakonec zbytečně velký sklon střechy a barák pak vypadá blbě.
  Děkuji
  Milan

  skrabi 23. 10. 2018 16:18:02

  komín vypadá dobře až na tu pěnu. zavětrování pak ale udělat z něčeho jiného než ze dřeva.

  Patrik a Marcelka 23. 10. 2018 10:21:21

  Okna my také posunuly, přičemž jsem musel odvolat omitkare a celé se to posunulo o měsíc.

  V součtu peněz za střechu jsem na tom furt krásně, plocha 200m2, "luxusní" krytina a cena za práci super, nicméně se to mělo celé dodělat. Takhle je to prostě problém, nikdo nechce dodělávát jen hřebeny a nároží. Ani na částku 20 tisíc nikdo neslyšel, což na to, že to zkušený střechar má za den hotový, je opravdu k pláči. Ale bohužel. Dopadne to tak, že si to dodělám dle návodu od rebenu a tondachu sám :-)

  Michal "Quickyprd" Opluštil

  Michal "Quickyprd" Opluštil 23. 10. 2018 9:26:27

  Jo střecha, to budu taky psát veselosti v článku až se k němu dostanu. Nakonec teda mám střechu včas, ale těch vrásek a starostí kolem. Nakonec to byla souhra štěstí a náhod a ve výsledku to stálo jen prachy navíc...a ty vrásky....plně Vás tedy chápu. Teď to samé mám s oknama, už jsem musela idvolat několik navazujích řemesel, jelikož se okna posouvají a posouvají...lešení stojí, polystyren složen a bude celou zimu venku, lešení se zase zbourá...a tak...zase jen prachy navíc...jen těch pěnez je v součtu už nějak moc.

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama