Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu

Autor: HELUZ (60 příspěvků)
19. 10. 2018
0 komentářů
Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu
Komerční
Mikroklima místnosti, nebo-li tepelně-vlhkostní podmínky ovlivňují náš pocit pohody či nepohody. Na tepelný komfort a „nohy v teple“ jsme si už díky podlahovému vytápění zvykli, s nastávající topnou sezonou budeme více řešit i druhý z neviditelných parametrů zdravého mikroklimatu, a to vlhkost vzduchu. Při vytápění totiž dochází k snížení relativní vlhkosti a tedy vyššímu vysoušení sliznic horních cest dýchacích, což oslabuje naše obranné funkce. Suchým vzduchem trpí děti, alergici, astmatici, a tak pořizujeme různé zvlhčovače.

Přirozenější a non stop fungující alternativou jsou zdi z materiálů, které dokáží vlhkost absorbovat a v případě suchého vzduchu ji zase automaticky uvolňovat. Takovým chytrým materiálem je nepálená hlína, proto společnost HELUZ kromě klasických pálených cihel vyrábí i hliněné nepálené cihly HELUZ NATURE Energy, které vytvářejí zdravé vnitřní prostředí příznivé nejen pro astmatiky. Více na www.heluz.cz

Vnitřní příčky z nepálených cihel regulují vlhkost

Nepálené cihly HELUZ NATURE Energy se používají na vnitřní příčkové a akumulační zdivo o tloušťkách 12 a 25 cm a jsou určeny pro stavby s požadavkem na zvýšenou tepelnou akumulaci a pro zlepšení mikroklimatu budov. Lze z nich vytvořit i příčky při rekonstrukcích. Nepálené cihly HELUZ NATURE Energy výborně absorbují vzdušnou vlhkost, kterou dokáží zpětně přirozeně uvolňovat a regulovat tak mikroklima, přitom neztratily na jiných kvalitách, právě naopak - mají vynikající akustické vlastnosti a dosahují vysokých parametrů akumulace tepla. Jediná opatrnost se týká přímého kontaktu s vodou, kterého se musejí nepálené prvky vyvarovat.

Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu

Optimální vlhkost spoluvytváří zdravé mikroklima

Optimální vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 – 60 %. Vlhkost je sice člověkem mnohem méně pociťována než teplota, ale i ona nepříznivě ovlivňuje subjektivní pohodu i zdraví. Jakmile klesne pod 40 %, vysychají sliznice dýchacích cest a tím dochází k oslabení jejich obranného mechanismu. Příliš suchým vzduchem v topné sezoně trpí nejen alergici a astmatici, ale i děti, které jsou citlivější a mohou reagovat podrážděním a sklony ke kašli či k dýchacím obtížím. I u zdravých lidí dochází k intenzivnějšímu vysoušení sliznice horních cest dýchacích a zvyšování náchylnosti k nákaze. Na mikroklima bychom měli dbát zejména v místnostech, ve kterých trávíme nejvíce času, jako jsou ložnice, obývací či dětské pokoje.

Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu

Nepálené cihly HELUZ unesou i kuchyňskou linku

Na zdi z nepálených cihel se dává hliněná omítka HELUZ a celý tento systém můžeme využít jak v cihelném domě, tak v dřevostavbách nebo v jiných prostorách, ve kterých klademe vyšší požadavky na lepší vnitřní podmínky. Hliněné omítky se používají stejně jako klasické, takže štuky mohou být probarvené. Pokud se kombinují pálené a nepálené cihly, hliněné omítky lze aplikovat na obě varianty. „Na zeď z nepálených cihel můžete zavěsit i kuchyňskou linku, stačí použít hmoždinky, které mají větší délku a průměr, než ty pro pálené cihly. Vystavět z nich lze i příčku mezi koupelnou a obývacím pokojem, jen v místě umyvadla provedeme obklad zdi, který zabrání styku s odstřikující vodou. Přece jen je to hlína, a tu když namočíme, může se rozpadnout. Proto se do první vrstvy zdí doporučuje použít pálené cihly, na kterých příčku založíme, aby v případě havárie vody nedošlo k poškození příčky,“ radí na závěr ing. Pavel Heinrich ze společnosti HELUZ.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
HELUZ (60 příspěvků)
Další články autora:
Kontakty na autora
www.heluz.cz800 212 213
U Cihelny 295, 373 65 Dolní Bukovsko
Poslat poptávku
 HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

800 212 213

Poslat poptávku
Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama