6. FÁZE - PODLAHY / polystyren, podlahovka, anhydrit, vinyl

6. FÁZE - PODLAHY / polystyren, podlahovka, anhydrit, vinyl
Emax
Emax
29. 8. 2018
Inspirace
2 komentáře
Po čase jsem zase našel čas na sepsání pokračování fáze, která se odehrála před více než rokem.

V květnu 2017 jsme se dostali do fáze přípravy pro realizaci podlah. Vše začalo důkladným úklidem a vynosením věškerého materiálu, nářadí a vlastně všeho mimo dům. Podlahy jsme kompletně vysáli průmyslovým vysavačem, vše připravili, abychom nemuseli nic přenášet nebo obcházet, zkrátka čistý dům. Přivezli nám podlahový polysteren EPS100, a tím vše začalo. Pokládka travala necelé 2 dny, výška polystyrenu byla cca nějakých 14cm a pozval jsem si na to raději odborníky, měl jsem jiné starosti. Po pokládce EPS dorazili topenáři a na polystyren položili systémové desky podlahového topení s vedením hadice Giacomini pro rozvod podlahového topení. Po konzultaci o rozmístění nábytku vše profesionálně naistalovali což dokazují fotky. Po pokládce podlahovky přišla na řadu velmi zásadní fáze lití anhydritové podlahy. Opět raději svěřeno"odborníkům", ale to nebylo dobré rozhodnutí. Podlaha přelitá, popraskaná, rámy oknen a štuky postříkány kapkami anhydritu. Na náklady dodavatele vše vyřešeno, prasklina zalepena a vystužena ocelovými sponkami, přelitá výška podlahy vybroušená, polité prvky očištěné. Mezitím topenáři zprovoznili tepelné čerpadlo a do podlahy zatopili, v domě bylo velmi příjemných 37 stupnů a společně s odpařováním vody z anhydridu tam bylo jak ve skleníku. Když podlaha vyschla a vyzrála na stavbu dorazili podlaháři. Podlahu zbrousili, vystěrkovali a následně nalepili vybraný dekor kvalitního vinylu. Výsledek posuďte sami.

Galerie

Emax

Emax 6. 9. 2018 17:02:00

My jsme měli spoustu času, podlahy jsme vylili v červnu a vinyl pokládali až v září, mezitím jsme dělali jiné věci...

Pavla a Ondra 2. 9. 2018 11:37:48

Dobrý den,
jak dlouho Vám podlaha vysychala než jste na ni pokládali vinylovou podlahu?

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Dobrý den, 
to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího)

1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ?
Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel.
2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ?
Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka.
3.Jak silna ma izolace byt ?
To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu.
4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ?
Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 
5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ?
Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky)
6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton.

Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

Majky & L.A.

Dobrý den, to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího) 1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ? Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel. 2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ? Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka. 3.Jak silna ma izolace byt ? To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu. 4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ? Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ? Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky) 6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton. Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

První rok stavby e4
První rok stavby e4