Zateplení podlah

Zateplení podlah
Alda
Alda
9. 10. 2018
Inspirace
Žádné komentáře
Doba zase pokročila a už se nám práce zase pohly na otáčkách. Z práce rovnou na stavbu. Máme termín zalévání betonem někdy v prvním týdnu července. Tak abychom to stihli.

První hodiny práce s liaporem, laserem byly dost divoké, než jsme si udělali nějaký systém, padlo dost zvířátek. Nicméně měli jsme celkem 4 velikosti polystyrenů. Všechno byla 200stovka. A tloušťku jsme měli 8cm, 9cm, 10cm a 11cm. Druhou vrstvu jsme pokládali všude 15ku. Tloušťka byla různá z toho  důvodu, že podlaha nebyla úplně rovná :). Spáry finálně položeného polyše jsme propojili montážní pěnou. Udělali jsme u vodovodních trubek a kolem odpadních trubek dilatační mezery kvůli roztažnosti trubek/přeci jenom to prej může dělat i 1cm/2m...tak kdyby náhodou. Pomocí laseru jsme si drželi míru finální podlahy a musím říci, že je to perfektní výsledek. Polyše jsme dávali zhruba 3 týdny. V místech krbu, akvária a rekuperace jsme vyzdili ytongem ,,základy,, pro lepší stabilitu/výdrž podlahy. Máme zhruba 120m2 obytné plochy, a celková cena polyšů byla 60.000kč. Nakoupeno kolem 20ks pytlů liaporu. V Hornbachu s cenovou zárukou jsme za pytel dali kolem 165kč/50ltr. Povedlo se nám zapůjčit řezačku polystyrenu. Přiobjednali jsme ještě odporový drát, docela fuška to sehnat v obchodě po Plzni. Známej už udělal zdárně zkoušku těsnosti nově přidělaných trubek, tak máme zase kus hotovo. Poslední 4dny jsme stříhali a pokládali igelit na polystyreny. Osvědčil se mi ten pevnější v roli. Hezky přilne a dobře se řeže vylamovacím nožem. Taky doporučuji nekupovat levnou řadu montážní pěny, potřebovali jsme už jen jednu část dopěnit, koupili jsme na jeden zátah v Globusu pěnu a zjistili jsme, že je dost nahnaná vzduchem, takže když se pěnily větší mezery, byly uvnitř dost velké bubliny, takže potom následovalo odříznout a ještě podruhé dopěnit. O víkendu jsme oblepili okna a dveře před betonáží. Když to shrnu, tak máme 25cm polystyrenu a 6cm betonu.  Na to stěrka a v koupelnách dlažba, v ostatních místnostech vinyl. Stále vybírám zásuvky ale nějak nenacházím pořád to co by mi padlo do oka. Tak uvidíme. Stavbě zdar.

Galerie

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Dobrý den, 
to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího)

1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ?
Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel.
2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ?
Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka.
3.Jak silna ma izolace byt ?
To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu.
4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ?
Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 
5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ?
Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky)
6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton.

Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

Majky & L.A.

Dobrý den, to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího) 1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ? Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel. 2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ? Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka. 3.Jak silna ma izolace byt ? To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu. 4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ? Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ? Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky) 6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton. Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

První rok stavby e4
První rok stavby e4