Nevíte, co s poškozenou podlahou v garáži? Položte tam Fortelock. Sami.

Nevíte, co s poškozenou podlahou v garáži? Položte tam Fortelock. Sami.
Fortemix.cz
21. 3. 2018
Inspirace
Žádné komentáře
Plánujete měnit vaši starou podlahu v garáži nebo dílně, avšak nevíte si rady, jak na to? Zvažujete, jaké máte možnosti a co musíte zabezpečit, aby byla výměna či oprava úspěšná? Fortelock je snadné a rychlé řešení. Znáte ho?

Garáž či dílna jsou pro spousty mužů téměř svatostánkem, kde tráví spoustu času a proto můžeme říct, že na podlahu, která je základním stavebním prvkem, je kladen velký důraz. Především musí být odolná, pevná, neklouzavá a v ideálním případě i dobře vypadající. Všechny tyto atributy PVC dlažba Fortelock splňuje. My vám ovšem dnes chceme ukázat jednu její obrovskou výhodu, díky které vyhrává nad ostatními typy podlah. Zapomeňte na míchačku, položte rovnou jen s pomocí kladiva To, v čem Fortelock vyniká a co ho dělá tak oblíbeným je jeho rychlá a jednoduchá instalace. Při pokládce dlaždic nepotřebujete nic víc než to, co už teď nemáte doma. Stačí si připravit gumové kladivo a řezací nůž. Můžete tak pustit z hlavy starosti, které by při realizaci, například klasické betonové podlahy, zatížily nejen Vaši mysl, ale i peněženku.

Jak to vypadá v praxi? Zkušenosti zákazníků Víme, že naší nejlepší reklamou jsou naši spokojení zákazníci, a proto vám chceme namísto, lidově řečeno mazání medu kolem pusy, ukázat, v čem vidí zákazníci výhody instalace PVC dlažby Fortelock. Přečtěte si zkušenosti z rekonstrukce podlahy, kterou se zabývali nejen majitelé menších garáží či dílen, ale i zákazníci s většími prostory. A nezapomeňte si prohlédnout také ostatní projekty a reference, kde použili PVC dlažbu Fortelock.

Nevíte, co s poškozenou podlahou v garáži? Položte tam Fortelock. Sami.

Rekonstrukce garáže ve Švýcarsku Rozloha: 150m2 Počet dlaždic: 600 Typ dlažby: Fortelock 2020, Graphite Doba instalace: 2 dny Jedním ze zákazníků, kteří se rozhodli pro PVC dlabu Fortelock, je i majitel garáže, který v ní vystavuje historické automobily. Kromě toho, že od nové podlahy očekával odolnost (v garáži stojí více historických veteránů), houževnatost materiálu a snadné čištění, byla pro něj významná i instalace svépomocí. "Psali, že vydrží vysoké zatížení, že je mohutná a měli na výběr z pěkných barev. Přesvědčila mě také jednoduchost položení pro laika." V tomto případě zákazník ocenil i fakt, že podlahu není nutné lepit. Původní epoxidovou podlahu před položením Fortelocku navíc nijak zvlášť nepřipravoval. Po čase používání vyzdvihuje především fakt, že i když auta stojí na podlaze dlouho na jednom místě, na podlaze nezůstávají otlaky. 

Autodílna v Německu Rozloha: 130 m2 Počet dlaždic: 520 Typ dlažby: Fortelock 2010, Black Doba instalace: 6 hodin Dalším příkladem je zákazník z Německa, který zařizoval novou autodílnu v soukromém prostoru o velikosti 140m2. Původní betonová podlaha zde nebyla vhodná kvůli vysoké prašnosti, tvrdosti, nepoddajnosti povrchu (u těžších aut se při delším stání na tvrdém povrchu deformovaly pneumatiky). Při hledání vhodného řešení bylo pro majitele garáže i v tomto případě důležité, aby si zvládnul podlahu položit sám. "Bylo opravdu až šílené, jak rychlé a jednoduché bylo položení podlahy, které zvládnul i můj osmiletý syn s gumovým kladivem. Nepoužili jsme žádné lepidlo a podlahu jsme mohli ihned zase používat a zatížit."

Nevíte, co s poškozenou podlahou v garáži? Položte tam Fortelock. Sami.

Hala vyrobená pro výrobu elektrokol v České republice Rozloha: 110 m2 Počet dlaždic: 440 Typ dlažby: Fortelock 2020, Black Doba instalace: pár hodin V tomto případě náš zákazník zahajoval výrobu elektrických kol a v této souvislosti potřeboval rekonstruovat dosavadní podlahu ve svých výrobních prostorech. Jedním z požadavků bylo, aby při případném pádu součástek nedošlo k jejich poškození či zničení. V původním prostoru byla klasická keramická dlažba, která byla již značně opotřebená, tvrdá a navíc se špatně udržovala. Zákazník si přál podlahu zateplit, aby byla pro jeho zaměstnance příjemnější. Při výběru budoucí podlahy brali ve firmě do úvahy nejen cenu a výše zmíněné požadavky, ale opět byla důležitá možnost instalace vlastními silami. Po čase užívání PVC dlažby Fortelock uvítal i rozebíratelnost jednotlivých dílů. "To, že si podlahu můžeme položit sami, bylo pro nás velmi důležité. Ať už z toho hlediska, že naši zaměstnanci v té době nebyli úplně vytížení a měli na pokládku čas. A také proto, že položení vlastními silami mělo vliv na konečnou cenu."

Nevíte, co s poškozenou podlahou v garáži? Položte tam Fortelock. Sami.

Zaujaly vás dlaždice Fortelock? Chcete se dozvědět více informací o jejich výhodách? Navštivte blog Fortelock, kde najdete víc tipů a nápadů na rekonstrukci Vaší dílny, či garáže.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Dobrý den, 
to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího)

1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ?
Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel.
2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ?
Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka.
3.Jak silna ma izolace byt ?
To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu.
4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ?
Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 
5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ?
Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky)
6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton.

Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

Majky & L.A.

Dobrý den, to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího) 1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ? Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel. 2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ? Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka. 3.Jak silna ma izolace byt ? To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu. 4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ? Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ? Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky) 6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton. Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

První rok stavby e4
První rok stavby e4