1. Zahrada /
  2. Zahradní stavby /
  3. Sklep + nádrž + terasa

Sklep + nádrž + terasa

Sklep + nádrž + terasa
Ewans
24. 2. 2018
Inspirace
1 komentář
Léto 2017 bylo vyhrazeno stavbě nádrže spolu se sklepem a nahoře bude terasa. Všemu předcházelo vylití podkladového betonu při základech-vždycky něco zbyde,tak se to využilo.

Jako první přišla na řadu penetrace a pak lepení asf.pásů ve 2vrstvách. Samozřejmě se udělalo nehorázné teplo, ale udělat se to muselo. Pak jsme ošalovali základovou desku, položili výztuž a objednali domíchávač. Vše vyšlo pěkně, až na rovinnost desky, ale to jsme dohnali podbetonávkou ztraceného bednění. Od souseda jsou v nádrži dva velké schody-to je kvůli tomu, že jsme podlahou sklepa níže než soused, takže to projektant podchytil tímhle způsobem, abychom sousedovi nenarušili statiku. Následovala výstavba ze ztraceného bednění a betonáž. Což jsme vše dělali ve dvou lidech...Celkem makačka...Poté jsme objednali šalování stropu. Ošalovali jsme to dohromady s věncem (poslední šár nebyl celý, tak abychom nemuseli řezat tvárnice). Položili armování a vymysleli stahování-spád bude od domu, takže u domu se použili "stojky" pod lešenářskou tyč, podle které se to stahovalo. Bohužel jsem podcenil množství betonu, respektive jeho rozlití po desce 3x7m bylo velmi malé, takže jsme se ve dvou lidech napádlovali až hrůza. Ještě teď mě bolí záda :-) Následovalo zalévání,odšalování. Pak se lepila vnější hydroizolace z asfaltových pásů-2vrstvy. Jelikož se to docela natáhlo, tak tím jsme zazimovali a na jaře bude následovat položení polystyrenu na podlahu terasy, zatáhnutí lepidlem, tekutá pojistná hydroizolace a položení dřevěné terasy. Celá stavba se zahrne zeminou, vznikne svah, který bude osázen bylinkovou zahrádkou... Samozřejmě ještě opěrná zídka kolem cesty do sklepa. Nádrž má přepad do velkého vsaku pro dčov. Ještě přemýšlím, jak vyřešit filtraci dešťové vody-sousedi topí dřevem a voda splavuje popel a saze....

Galerie

Lucínek 19. 6. 2019 6:38:04

Pěkný den, mohu dotaz? Jak je zajištěna nepropustnost té nádrže na dešťovku? Nevšiml jsem si tam žádné bazénové fólie ani ničeho podobného, těsní to? Nejde vlhkost do toho sousedícího sklepa?
Díky ...

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4