Nízkoenergetické a pasivní stavby na veletrzích FOR PASIV a CESTY DŘEVA

7. 2. 2018
Inspirace
Žádné komentáře

Poradenská centra plná odborníků připravených poradit, stánek Státního fondu životního prostředí ČR s přehledem dotací, přednášky na aktuální témata, konference s názvem Inovace pro nulové budovy, soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponát či technologii, Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, vyhlášení soutěže Pasivní dům 2017, naučná stezka pro děti s tematikou lesního světa, dřevěné hry, to vše a ještě mnoho dalšího čeká na návštěvníky veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA ode dneška 8. do soboty 10. února 2018 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhu FOR PASIV, CESTY DŘEVA jsou automobily značky FORD.

Kromě desítek do detailu propracovaných expozic nabídnou veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA návštěvníkům jedinečný doprovodný program, který jim pomůže zodpovědět, troufneme si tvrdit, všechny otázky týkající se úsporných staveb. Ve výstavních halách budou k vidění technologie a materiály vhodné pro stavbu pasivních domů. Příjemným bonusem pro ty, kteří na veletrh dorazí, je možnost osobní konzultace s fundovanými specialisty.

Poradenské centrum veletrhu FOR PASIV

Po celou dobu veletrhu bude v PVA EXPO PRAHA v Letňanech připravené poradenské centrum. Informace o úsporných stavbách poskytnou odborníci v Hale 5, na stánku 5B15. Zájemcům budou k dispozici architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí poradci, odborníci na větrání a vzduchotěsnost, experti na dotace a financování. Na místě poradí například akademický architekt Aleš Brotánek, Josef Smola z Projektového a inženýrského atelieru nebo Stanislav Paleček, jehož firma se zabývá Blower Door testy a termografií, měřením radonu atd.

Poradenské centrum veletrhu CESTY DŘEVA

Otázky týkající se dřevěných staveb a konstrukcí pomohou zodpovědět architekti Renata Böhmová a Pavel Nováček z kanceláře 2PROJEKTANTI spolu s architektkou Markétou Knobovou z ateliéru Mooza Architecture. Poradenské centrum bude po celou dobu veletrhu otevřené v Hale 2D.

Poradenské centrum SFŽP ČR

Zástupci Státního fondu životního prostředí ČR poradí s dotacemi od čtvrtka až do soboty na přednášce s názvem: "Žijte lépe a levněji s našimi dotacemi" na stánku 5B13.

Odborné přednášky veletrhu FOR PASIV

Zdroje tepla pro úsporné domy, Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů, Co je třeba zohlednit před zahájením výstavby nové dřevostavby, Vytápění přes izolant - chytré řešení, nebo past? To jsou témata, kterým se budou experti věnovat v rámci veletrhu FOR PASIV. Každý den mohou návštěvníci přijít na přednášku "Příběhy pasivních domů" za účasti majitelů pasivních domů.

Odborné přednášky veletrhu CESTY DŘEVA

Rovněž v rámci veletrhu CESTY DŘEVA budou v roubence společnosti DEKWOOD v Hale 2 po celou dobu konání veletrhu probíhat odborné přednášky na aktuální témata týkající se dřevostaveb. Lidé se mohou dozvědět více o architektuře a technologii roubenek v Česku, o masivních dřevěných panelech DEKPANEL, které jsou vhodné pro výstavbu nebo o velmi přesném opracování dřeva pomocí CNC technologie.

Vyhlášení vítěze soutěže Pasivní dům 2017

Na společenském večeru vyhlásí společnost ABF vítěze v soutěži Pasivní dům 2017, do které majitelé přihlašovali své úsporné stavby od září loňského roku. Během prosince odborná porota vybrala ty, které obdrží Cenu odborné poroty, Cenu veřejnosti, Cenu generálního partnera a Cenu mediálního generálního partnera.

Konference - Inovace pro nulové budovy

Novinkou letošního veletrhu je třináctý ročník konference s názvem Inovace pro nulové budovy, kterou zde poprvé uspořádá Centrum pasivního domu. Na mezinárodní akci vystoupí zahraniční i čeští odborníci zabývající se budovami s téměř nulovou spotřebou energie a soběstačnými stavbami. Například Jiří Kůs promluví o nových možnostech ve stavebnictví díky nanomateriálům, Pavel Kopecký se bude věnovat vlivu klimatických změn na návrhy budov, Petr Filip poreferuje o zkušenostech s kombinací tepelného čerpadla a fotovoltaiky, Antonín Lupíšek bude komentovat systém prefabrikovaných dílců pro rekonstrukce válečných bytových domů na nulové budovy. Cílem konference je informovat návštěvníky o připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech.

Soutěž o nejlepší exponát či technologii GRAND PRIX

Letos poprvé proběhne v rámci veletrhu FOR PASIV soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponát či technologii. Odborná porota zhodnotí technické parametry, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu. Porota ve složení Karel Kabele, ČVUT v Praze - Fakulta stavební (předseda), Josef Smola, předseda rady Centra pasivního domu, FSv ČVUT v Praze (člen poroty), Jiří Petlach - nezávislý odborník (člen poroty) bude přihlášené exponáty na stáncích vystavovatelů posuzovat hned první den veletrhu, tedy 8. února. Výherci budou vyhlášeni v tentýž den na společenském večeru v Kongresovém sále.

LES POZNÁNÍ a dřevěné naučné hry pro děti

Zajímavý vzdělávací program s tematikou lesního světa, kde si děti budou moci vyzkoušet interaktivní dřevěné pomůcky určené pro environmentální výchovu a lesní pedagogiku, jako jsou tabule, ekologické hry a pomůcky, například dřevěné pexeso, dendrofon nebo xylofon. Na výstavišti bude pro malé i velké návštěvníky připravena také naučná stezka. Zájemci si budou moci stáhnout mobilní aplikaci LES POZNÁNÍ, a jak budou stezkou procházet, pomocí přečtených QR kódů zjistí zajímavé informace o rostlinách i živočiších. Veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA proběhnou s veletrhy pořádanými společností Střechy Praha s.r.o.

  • FOR PASIV 6. ročník veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb (pořádá ABF)
  • CESTY DŘEVA 3. ročník veletrhu dřevostaveb, lesního hospodářství a zpracování dřeva (pořádá ABF)
  • SUSO 22. ročník soutěžní přehlídky řemesel
  • STŘECHY PRAHA 20. ročník největšího veletrhu pro stavbu a renovace střech v ČR a střední Evropě
  • SOLAR PRAHA 14. ročník veletrhu úspor energií a obnovitelných zdrojů energie
  • ŘEMESLO PRAHA 6. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků
  • PURPO PRAHA 2. ročník projektu z oblasti profesionální údržby a renovace povrchů

Statistika FOR PASIV a CESTY DŘEVA 2018:

Počet vystavovatelů celkem: 129 Z toho počet zahraničních vystavovatelů: 3 Počet zastoupených států: 4 Celková výstavní plocha veletrhů: 5770 m2

Statistika FOR PASIV, CESTY DŘEVA 2018 a Střechy Praha:

Počet vystavovatelů celkem: 294 Z toho počet zahraničních vystavovatelů: 17 Počet zastoupených států: 13 Čistá výstavní plocha veletrhů: 12 920 m2 Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.forpasiv.cz a www.cestydreva.cz Kontakt pro média: Ing. Alena Bradáčová, PR manažerka, e-mail: bradacova@abf.cz, mobil: 739 003 164