Rolety, garnyže a záclony

Rolety, garnyže a záclony
Majkííí a Kačka
Majkííí a Kačka
29. 1. 2018
Inspirace
4 komentáře
Vybrali jsme rolety od firmy Isotra. Máme dvě různé barvy. Béžová se hodila do obývacího pokoje, kde doplňuje stávající šedou a vínovou barvu. V ostatních pokojích jsme zůstali při zemi a máme rolety šedivé, stejně jako parapety. Látka je naprosto neprůsvitná. 

Máme celkem 8 okenních rolet a 2 rolety do balkónových dveří. Jelikož je balkónových rolet větší návin látky, tak se musí použít větší hřídel než u okenních rolet.   Rolety jsem zaměřil podle návodu na eshopu.  Montáž podle návodu proběhla bez problémů. Rolety jsem před finálním nasazením ještě rozebral a promazal vazelínou. Nakonec došlo na řadu zkrácení řetízků a nastavení dorazu. Garnyže  Zvolili jsme lankové garnyže. Líbilo se nám, že neruší interiér. Zakoupeno obchodě IKEA za levný peníz proti ostatním systémům. Jelikož lanko se musí řádně napnout, je potřeba garniže pevně ukotvit. U pórobetonu jedině na chemickou maltu. No a to jsem udělal chybu, která mě stála spoustu času a nervů. Vyvrtané otvory jsem totiž nevyčistil kartáčkem. Chemická kotva držela dobře, ale jenom na tom prachu a při napínání lanka se vytahovala závitová tyč ze zdi. Musel jsem všechny tyče vytahat. Otvory převrtat. Poničenou omítku opravit a vymalovat. Potom jsem si koupil kartáček na čištění otvorů a celou montáž jsem si užil podruhé :-) Záclony Navštívili jsme prodejnu Vesna a vyhlédli si pěkné záclony. Ovšem celková cena nás trochu vystrašila, tak jsem zabrousil po internetu a stejné záclony jsem koupil za méně než poloviční cenu. Babička si šití pěkně užila a za dva měsíce jsme záclony věšeli na okna.  

Náklady

Název položky Cena

Montážní materiál

750 Kč

Záclony

7 600 Kč

Garnyže 10 kusů

2 320 Kč

Rolety 9 kusů

20 439 Kč

Celkem 31 109 Kč

Galerie

Jitka Kotulová 19. 3. 2020 14:52:59

Vypadá t moc pěkně. My jsem měli dřív rolety, ale nyní jsme přišli zase na garnýže se záclonama. Jen už nemáme ty staré dřevěné, ale pořídili jsme na doporučení mojí kolegyňky z práce kovové garnýže. Nejdřív jsme si je dali do obýváku. Nyní už je máme v jendotném designu v celém domě.

Koupili jsme na eshopu a za pár dní nám to dovezli. https://www.garnyze24.cz/kovove-garnyze-dvourade

Mějte se fajně.

JanTuro 30. 12. 2019 12:53:36

Já už záclony kupuji pouze z internetu a nechám si je upravit přesně na potřebnou velikost. Nedávno jsem nakupovala z https://www.goldea.cz/zakarove-zaclony a s kvalitou jsem spokojená.

Homola 26. 10. 2018 14:03:15

Se záclony souhlasím, v kamených obchodech jsou mnohdy dražší, než na internetu. Dcera mi kdysi doporučila tento e-shop https://www.dante.cz/Zaclony/ a tam jsem i před delší dobou nakoupila na míru. Jiřka

Dan a Lucka 29. 1. 2018 11:42:38

Dobrý den, rolety máte moc pěkné. Mohla bych poprosit i o fotku okna s roletou z venku?

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4
Zavřít reklamu