1. Stavba domu /
  2. Hrubá stavba /
  3. Dokončení hrubé stavby

Dokončení hrubé stavby

Dokončení hrubé stavby
Roman a Kristýna
21. 1. 2017
Inspirace
2 komentáře
Montáž krovu jsem svěřil kamarádovi a jeho kumpánům. Jako krytinu jsme vybrali betonovou tašku Bramac Protector Plus cihlově červená. Podle projektu měly být v každém pokoji dvě střešní okna plus po jednom na wc a v koupelně. Ale od začátku jsem chtěl vikýře tak mi je kluci udělali.

Ani ne za měsíc měli vše hotovo a já se mohl pustit do zdění příček tl.12,5 cm. To sem dělal v klidečku po práci jak byl čas. Po příčkách přišel čas na schodiště, to je klasické železobetonové s podestou. To jsme si s tatou sami vyšalovali, jako výztuž jsem použil roxory tl. 8 a 12mm. Pak jsme to za půl dne zabetonovali a schodiště bylo hotovo. Vynosit příčky do patra a mohlo se vyzdít druhé patro. Další etapou byl výběr výrobce oken a vše kolem něj. Rozeslal jsem poptávku snad všem výrobcům a po prostudování cenových nabídek a pročítání referencí na internetu jsme si vybrali okna od firmy VPO Protivanov. Okna jsou plastová sedmikomorové se stavební hloubkou 82mm a trojsklem. Dekor winchester. Montáž proběhla během jednoho dne, jen se jim rozbila na skladě dveřní výplň tak mi tam dali provizorní a dodatečná montáž proběhla o měsíc později. Po oknech přišel na řadu komín. Mám fasádní nerezový a slouží pouze ke krbu v obývacím pokoji. Hledal jsem na internetu výrobce v okolí, ale našel jsem jen jednoho a cena se mi zdála vysoká, tak jsem zkusil aaa poptávku a během týdne jsem měl asi osm cenových nabídek. Vybral jsem si firmu Kominex z Vyškova jak pro cenovou nabídku tak jednání. Komín byl asi o dva týdny později a měli ho ve dvojku ani ne za den namontovaný se vším všudy. Měl jsem domluveného instalatéra na listopad, ale nakonec řekl že to dělat nebude a kdesi cosi no děs a hrůza. Narychlo řemeslníka neseženete tak se vše posunulo až teď na konec ledna. Nakonec to zas tak nevadí pač stejně by stavba stála. Jen jsem musel dovézt kamna, aby bylo alespoň trochu teplo. Po rozvodech vody topení a odpadu se v únoru udělají elektrické rozvody a počká se na jaro a začnou se dělat omítky ale o tom všem až v příštím článku.

Náklady

Název položky Cena

Komín

39 000 Kč

Okna dveře

121 000 Kč

Schodiště

7 000 Kč

Střecha komplet

250 000 Kč

Celkem 417 000 Kč

Galerie

Honza 6. 3. 2021 6:06:27

Dobrý den,
jaká je velikost oken u vikýře ?
Vypadá to moc dobře .
At se daří

Pavel Zelinský 25. 1. 2017 7:20:08

Zdravím stavebníci!
Zaujala mě stavba vašeho schodiště. Jelikož mě čeká při rekonstrukci úplně to samé, byli byste ochotni mi více objasnit postup při realizaci a na co si dát pozor? Případně mi napište na mail: Zeja@seznam.cz.

Předem moc děkuji.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji