Příčky

Autor: Ondřej+Daniela (12 příspěvků)
3. 7. 2016
2 komentáře
Příčky
Příspěvek stavebníka
Ahoj Stavebníci. Po dodělání střechy přišly na řadu příčky.

Máme je tloušťky 150 mm. Nejdříve jsem si je rozměřil na základové desce a vyznačil sprejem. Na obvodovém zdivu jsem měl již připravené zazděné nerez spojky zdiva. Napenetroval jsem vyznačené zdi a nalepil hydroizolaci. Pak jsem se pustil do zdění. První řady jsem rovnal na vodováhu na maltu, jako obvodové zdivo. Další řady už na lepidlo. Na desáté řadě přišly na vyznačených místech nenosné překlady nad dveře. Poslední řadu pod stropem vazníků jsem musel vyřezávat kapsy pod latě, které jsem si předem připravil jako nosný rošt na vatu a parozábranu. U obvodvého zdiva jsem nechal cca 2cm mezeru, kterou jsem vyplnil PUR pěnou. Stavba mi trvala cca 3 týdny. Bylo to horší, než zdění obvodových stěn - bylo dost řezání. Když na jaře přišli strojní omítkáři a vše si proměřili, tak zjistili, že mi lehce ubíhá jedna stěna v chodbě a jedna v pokojíku. Smáli se, že mám špatnou vodováhu a hlavně krátkou (1,5 m). V pohodě to dorovnali omítkou a celkově řekli, že to bylo dobře vyzděné a připravené, tak jsem si oddychl. Stavbě zdar.

Galerie

Příčky
Příčky
Příčky
Příčky
a 34 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Ondřej+Daniela
Ondřej+Daniela (12 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Ondřej+Daniela

  Ondřej+Daniela 4. 9. 2016 17:15:31

  Ahoj
  Dával jsem na vazníky zespodu rošt z latí pak mezi vazníky na ty latě první vrstvu isover uniroll profi 180mm a pak křížem už přes vazníky další vrstvu 180mm. Na latě jsem dal zespodu reflexní parozábranu , závěsy a dvojitý rošt a sdk. V této mezeře asi 15cm jsem natáhl kabely a rozvody rekuperace z duotecu.
  Článek bude ale nevím kdy , už jsem dostavěl a bydlíme tak už budu mít více času a dám to sem. Čus

  MirTes

  MirTes 1. 9. 2016 10:26:25

  Ahoj, rád bych se zeptal jak jsi zateploval strop? Kolik jsi dával vrstev, zda jsi dával pomocný rošt pod vazníky, kam jsi umístil parozábranu atd :-) právě se na tuto etapu připravuju a nedočkavě vyhlížím článek jak jsi to provedl ale stále nic :-) Dík za info.

  Sponzorovaná reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů