Vnitřní dveře a obložky

Konkrétního dodavatele dveří, tzn. vzhled, výplň, kliky, panty jsme vybírali těsně před objednávkou. Měli jsme od začátku jasno, že dveře budou laminátové, nikoli z masivu a že nebudeme zazdívat železné zárubně, ale použijeme obložky.
Inspirace
Stavebník: Andrea a Michal
16. 10. 2015

Dle instrukcí některých výrobců jsme při stavbě hrubé stavby připravili stavební otvory. Do pokojů jsme zvolili dveře šíře 80 cm, průchod chodbou jsme nechali na obou koncích na šíři 90 cm kvůli větším kusům na stěhování. Koupelnu s wc a samostatné wc jsme dlouho zvažovali.

Do koupelny jsme zvolili dveře šíře 80 cm a na samostatné wc šíře 60 cm. Pokud bychom měli pouze jedno wc, při důkladném stavebním úředníkovi bychom neprošli kolaudací pří šíři 60 cm. Stavební otvor se udělal vždy o 10 cm širší než je šířka plánovaných dveří (5 cm na každé straně) a výšku jsme regulovali dle výšky podlahy, tzn. pro dveře výšky 195 je požadovaný otvor do 202 ideálně plus výška čisté podlahy. Takže v našem případě jsme měli mít výšku stavebních otvorů 220-222. Bohužel se počítalo s podlahou min. 20 cm, takže jsme se rázem ocitli na výšce otvorů 225-227, což byl problém, ale to jsme zjistili až při samotném objednávání dveří a procházení domu s truhlářem. 

Problém snížení výšky stavebního otvoru jsme vyřešili nalepením xps polystyrenu, přesíťováním a natažením lepidla. Následně se stěny přeštukovaly, pokud to bylo jen možné, tak do ztracena. Na trhu se dveřmi jsme zvažovali několik dodavatelů - Sapelli, Masonite, Solodoor, CAG, NOBY.

Poslední dva jsme vyřadili z důvodu, že nedodávali typy dveří, které se nám zamlouvali. Nakonec jsme navštívili velkoobchod s několika dodavateli dveří. Byl to ideální stav, když si člověk prošel a porovnal vzájemně jednotlivé produkty od těchto dodavatelů a "naživo" je to přece jen lepší než jen listovat katalogy. Vyvstalo mnoho otázek, které bylo nutné zodpovědět: - materiál, ze kterého budou dveře vyrobeny - zvolili jsme tvrzený laminát, což je dnes asi nejběžnější materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny, voštinu jsme z důvodu nedostatečné kvality jako nejlevnější variantu vyřadili - zda hrany dveří a obložek ostré nebo oblé - po shlédnutí reálného rozdílu v kvalitě provedení a vzhledu, jsme zvolili vše oblé, Masonite ovšem oblé dveře nevyrábí, což jsme také vzali v úvahu - zda dveře plné nebo s výplní resp. který typ dveří od dodavatele - nakonec jsme kromě samostaného wc zvolili dveře s výplněmi.

Chodba, která nám prochází domem je potřeba osvětlit, takže se zvolili dveře průsvitné, ale neprůhledné. A je to opravdu rozdíl, přes den není v chodbě, kde není okno, nutné rozsvěcovat světlo - zda kování klasické nebo integrované, zvolili jsme klasické, zapuštěné bylo cenově absolutně jinde - kliky - zvolili jsme hranatý tvar krycích prvků, kliky kulaté přecházející do mírně plocha přijemné do ruky, bylo nutné vyzkoušet - skleněná výplň - z jedné strany pískovaná, z druhé hladká - barevný odstín dveří - dub struktur - s hmatatelnou folii dojmu dřeva Celkem máme 9 dveří - 4x 80 - pokoje + koupelna (4 tabulky prosklení) , 2x 60 špajz  + wc (plné), 1x 90 chodba (celoprosklené), 1x 90 chodba - celoprosklené posuvné po garnýži, 1x 80 plné protipožární vč. protipožárních obložek do kotelny. Cena za jedny dveře vč. obložek, kování a klik vyšla v průměru 7.000, protipožární dveře stály dvojnásobek.

Nabídku jsme nakonec přijali na dveře zn. Sapelli - zvítězil vyvážený poměr kvality/záruky/ provedení/ceny..ačkoli byla tato nabídka v porovnání s ostatními nejdražší, řádově o 5-7tis. dražší, nebylo asi nad čím uvažovat..mimojiné dle sdělení velkoobchodu, kde jsme nakupovali, Sapelli dveře prochází několikanásobnou výstupní kontrolou, lze tedy očekávat téměř bezzávadové dodání - bez škrábanců, závad apod., což u ostatních není pravidlem... záruku na dveře máme v délce 5 let.

Dveře nám nakonec namontoval truhlář, aby zrovna tato záležitost byla vyřízena vč. platné záruky na dveře. Neodborná montáž je spekulativní pro uplatnění záruky.

Náklady

Celkem 0 Kč

Galerie

Hledáte výhodnou cenu?

Pomůžeme Vám se získáním cenové nabídky. Napište co sháníte.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Komentáře