Pokládka ležaté kanalizace

Autor: ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
13. 8. 2015
0 komentářů
Příspěvek stavebníka
Etapu pokládky ležaté kanalizace jsme svěřili do rukou odborníků. I když na ni v uvozovkách nic není a někteří stavebníci se do této etapy pouštějí svépomocí, my jsme se rozhodli povolat řemeslníky.

S kladením trubek jsme začínali v místě prostupů ven z domu. Prostupy byly připraveny již z betonování základů a tvořila je KG trubka o průměru 160 mm. Kanalizační potrubí pod deskou se dle výkresu provádělo z trubek o průměru 125 mm. Kladení potrubí bylo prováděno dle výkresů kanalizace, které jsou součástí naší projektové dokumentace. Řemeslníci mi prozradili, že podle normy je nutné u odpadní kanalizace dodržet sklon 3 cm na 1 metr délky potrubí. V případě odvodu pouze dešťové vody, v našem případě z prostoru rovné střechy nad garáží požaduje norma 1cm sklonu na 1 metr délky potrubí. Sklon byl po celou dobu práce kontrolován pomocí dlouhé vodováhy. Některá místa vyžadovala vykopání zeminy a položení potrubí do větší hloubky. Jinde bylo zase nutné podložit potrubí kusy betonu a jiným materiálem. Beton ani jiné ostré předměty nesmí pod trubkami zůstat. Při zasypávání prostoru desky pak bude nutné důkladně podsypat a obsypat trubky pískem a veškeré provizorní podpěry odstranit. Tloušťka betonu základové desky bude 15cm. Potrubí bylo ukládáno tak, aby nad deskou vyčnívala hrdla trubek. 

TIP: V předchozím videu jsme betonovali ztracené bednění. V příštím videu se podíváme na zavážení a hutnění prostoru desky.

Otázka

Realizovali jste nebo plánujete realizovat pokládku kanalizace pod deskou svépomocí bez asistence řemeslníků? Odpovědi pište prosím do komentářů.

Reklama

Náklady

Název položky Cena
Pokládka kanalizace - doprava a práce
3 480 Kč
Kanalizační materiál
5 547 Kč
Celkem 9 027 Kč

Galerie

Pokládka ležaté kanalizace
Pokládka ležaté kanalizace
Pokládka ležaté kanalizace
Pokládka ležaté kanalizace
a 23 dalších

Přílohy

Výkres kanalizace – základy
Výkres kanalizace – 1.NP
Výkres kanalizace – 2.NP
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
ŽIVĚ 1
ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama


  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů