Lze postavit pasivní dům svépomocí?

Autor: ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
13. 5. 2015
1 komentář
Příspěvek stavebníka
Někteří odborníci náš záměr realizovat stavbu pasivního domu svépomocí nevnímají se stejným nadšením, které panuje v komunitě Svépomocí.cz. Vydali jsme se proto do brněnské organizace Centrum pasivního domu, abychom zjistili, jak tato organizace funguje, s čím by nám mohla pomoci a co říkají na náš nápad „postavit pasivní dům svépomocí“.

Podle slov Honzy Bárty, ředitele organizace Centrum pasivního domu, lze stavbu pasivního domu zvládnout i svépomocí. Je však třeba se na tuto stavbu, stejně jako na každý velký projekt, důkladně připravit a konzultovat průběh jednotlivých prací s odborníky a firmami, které tomuto typu výstavby rozumí a dokážou Vám pomoci. Hodnotné informace tak můžete získat například na seminářích, které Centrum pasivního domu pořádá pro laiky i odbornou veřejnost, nebo v rámci individuálních konzultací, které můžete absolvovat například než se pustíte do projektování svého domu, nebo klidně i s dokončenou projektovou dokumentací či studií. Zajímali jsme se také o materiál vhodný na stavbu pasivního domu a chtěli jsme vědět, zda existuje materiál, který je podle Honzy Bárty pro stavbu pasivu ideální.  Dle Honzových slov je možné pasivní dům postavit téměř z jakéhokoliv materiálu a je důležité, aby se stavebník rozhodoval podle technických parametrů materiálů, snadnosti práce s daným materiálem a také svým vnitřním pocitem, který mu řekne „v domě z tohoto materiálu bych chtěl bydlet po zbytek svého života“.

TIP: V předchozím článku jsme vám ukázali návrh zahrady a model našeho domu od společnosti G SERVIS. V příštím videu se podíváme na podněty, které nám odborníci z Centra pasivního domu doporučili realizovat v průběhu stavby.

Otázka

Plánujete se pustit do stavby pasivního domu svépomocí, nebo si taktový dům raději necháte postavit najatou firmou? Pište do komentářů.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
ŽIVĚ 1
ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Michal100 14. 3. 2016 9:56:29

  Na podzim 2015 jsem začal stavět svépomoci pasivní dům. Zatím mám jen základovou desku. Snad se už počasí umoudří, abych mohl začít betonovat obvodové zdi.
  Cena mé projektové dokumentace byla opravdu několikrát dražší než projekty obyčejných domů. Kvalita je ale zase úplně někde jinde.

  Sponzorovaná reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů