1. Stavba domu /
  2. Zařízení a dokončení interiéru /
  3. Topení a anhydrit

Topení a anhydrit

Topení a anhydrit
Lucka a Jirka
Lucka a Jirka
25. 6. 2013
Inspirace
3 komentáře
Po polystyrenu zbývalo natáhnout trubky podlahového topení. To jsem měl domluvené s klukem co mi dělal vodu. Sice jsme byli domluvení asi 3 týdny dopředu, ale měl velkou zakázku, kterou musel dokončit.

Pomalu jsem se začínal loučit s termínem na zalévání podlah, pátek byl poslední den na zrušení, naštěstí mi ve středu volal, že v pátek přijde a uděláme to.

V pátek opravdu dorazil a pustili jsme se do práce, bylo potřeba osadit rozvaděč topení, natáhnout trubky od tepelného čerpadla do rozvaděče a od čerpadla do koupelny k žebříku, to bude ostatně jediný radiátor v domě.

Po dokončení všeho co bylo potřeba jsme topení natlakovali a doufali, že bude všechno v pohodě. Tlak naštěstí neklesl, tak nebránilo nic tomu, aby v pondělí mohli vylít podlahy.

Kluci přijeli o něco dřív než mix a změřili si přesně výšky a čekalo se mix, za 40 minut měli všechno vylité. Anhydrit měli spočítaný fakt přesně, zbylo asi 50litrů. Druhý den po vylití ještě ráno přijeli a seškrábli šlem, který se na povrchu vytvořil a teď už nám nezbývá nic než větrat, větrat a zase větrat.

Galerie

Lucka a Jirka

Lucka a Jirka 13. 11. 2013 7:13:45

dobrý den, výška podlahy od desky je 25cm - 18-19cm polystyrenu a 6 cm anhydrit

tepelné čerpadlo máme země voda od nibe, kupoval jsem ho už minulý rok, protože jsem dostal nabídku která se neodmítá. Topime asi 3 týdny a naprostá spokojenost, výkon a typ čerpadla jsme vybírali již s projektantem, který se tímto způsobem zabývá a dost tomu rozumí. Jinak tepelné čerpadlo se dimenzuje asi na 80procent tepelných ztrát i když ještě záleží na klimatických a jiných podmínkách, my máme čerpadlo s nejmenším výkonem, topnou křivku máme nastavenou nejnižší a postupně ji ještě upravuju, myslím že během týdne nebo dvou ji doladím a pak to bude bezúdržbový systém

Jirka a Martina 12. 11. 2013 20:32:26

Zdravím, o tepelném čerpadle se zmiňujete jen okrajově. Jaké čerpadlo jste zvolili? Dle pokládání kolektoru je to země-voda, ale jak jste zjistili jak výkonné čerpadlo pořídit? Už čerpadlem topíte, :)?
Sami o čerpadle nyní uvažujeme a nasáváme informace..
Díky za odpověď Jirka

Petr Jaroš 10. 7. 2013 18:52:08

Dobrý den, jde vám to moc pěkně můžete mě říct jak vysokou mate podlahu od desky (polystyren + podlahovka + anhydrit)a jestli mě můžete říct kontakt na lidi co vám dělali omítky, zkoušel jsem psát na email co uvádíte ale nikdo mě neodpověděl už 14dní.Předem díky a at vám to jde furt tak dobře :)

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji