1. Stavba domu /
  2. Dokončovací práce /
  3. Garážová vrata a venkovní terasa

Garážová vrata a venkovní terasa

Garážová vrata a venkovní terasa
Vláďa a Lucka
Vláďa a Lucka
20. 11. 2012
Inspirace
4 komentáře
Během září a října 2011 bylo nutné osadit garáž vraty a jako bonus se stihla udělat venkovní terasa.

Terasu jsme dělali dodatečně a napojili na základy domu. Základy terasy dělají cca jeden metr, včetně ztraceného bednění. Rozměry jsem volil tak, aby kopíroval výklenek domu, cca 4,5m x 3m. Poslední dvě řady jsou štípané. Dovnitř padlo cca 15 tun kamene, nějaké ty kari sítě a také jsem tam zakomponoval přívod vzduchu pro krb. Betonování desky proběhlo zavadlou směsí betonu z betonárky. Vše proběhlo hladce a druhý den se po terase dalo již chodit. Zimu terasa přestála bez sebemenší újmy, dlažbu budu dávat až příští rok (letos 2012 jsem to nestihl). Garážová vrata jsem vybíral jak pomocí poptávky na internetu, tak oslovením několik firem v okolí. Nakonec jsem vybral firmu Krenotech (www.krenotech.cz) ze sousedního Varnsdorfu, kde mi udělali super cenu za kvalitní vrata i motor. Rozměr vrat 2600x2150 mm, nadpraží minimálně 420 mm, panel tloušťky 42mm s dvojitými vodícími kolečky. Cena byla 28 100,- Kč s DPH. Realizace proběhla 19.10.2011 a za pár hodin bylo hotovo. Sekční vrata v dekoru zlatý dub, motor FAAC a dálkové ovládání lze použít do budoucna i pro případnou bránu. Přikládám nějaké fotky, kde je vidět, jak v nezateplené garáži při -25 st. pěkně promrzají (nebo jak to nazvat) i zateplená vrata (40mm zatepleni).

Galerie

Zbyněk Suchánek 6. 1. 2014 18:29:40

Díky moc, dost nám to pomohlo při rozhodování a ostatně i Vaše další články jsou dost inspirující...
Zbyněk

Žaneta a Jirka

Žaneta a Jirka 5. 1. 2014 22:32:06

Ahoj Vláďo a Lucko, díky za velice užitečný komentář ohledně nákladů provozu Vašeho domku. My budeme mít také takto řešené vytápění a opět se nám díky Vám potvrdilo, že se té elektriky nemusíme vůbec bát :-)Topení jsme řešili 2 měsíce!!

Vláďa a Lucka

Vláďa a Lucka 5. 1. 2014 15:57:36

Zdravím

V baráčku bydlíme již druhým rokem, a musím říct že náklady na topení se zatím snižují (první rok vlhký barák, nezateplene, druhý rok již zatepleno) momentálně 12kw el.kotel zapínáme v listopadu a vypíname na konci dubna regulace přes venkovní ekviterm čidlo. vesměs to mám nastaveno na nejmenší křivku a voda v podlahovce je od 25-30st v domě je permanentně 22-23st stím že si k večeru přitopíme v obyvaku v krbu a to pak je tech 25st a to je tak max co snesem. krb je jen teplvzdušnej a ani sme nedělaly rozvod do patra. v patře je přijemných 21-22 na spaní akorát.

Sazba D40 tz 4h drašší tariv zbytek ve sníženém a spotřeba za rok 2012 - 12,2MWh a za rok 2013 - 10,4MWh (leden-prosinec) na elektřinu máme vše (bojler, pračka,myčka,tv,pc no prostě vše) zalohy nam postupně snižujou momentálně 3300,- měsíčně před zlevnováním el.

tak jednoznačně doporučuju a na nějaky plyn kotel bych se vyprd (drašší pořízení, revize, je to plyn... pokud vypnou el. nepujde vam ani plyn..) takže asi tak poznatky za 2 roky. pokusim se dopsat članky at to mám kompletní :)

Na solary mám přípravu... ale když sem zjistil že mě 300l bojler ohřívanej na nějakejch 45st stačí pro 3 členou rodinu a měsíčně mě ten ohřev stojí dle letních měsíců cca 500,- tak návratnost solárů je v nedohlednu. takže asi tak.

Zbyněk Suchánek 31. 12. 2013 11:23:33

Dobrý den,
mám na Vás otázku. Máme rozestavěný RD a řeším vytápění. Jsme na vážkách ohledně topení. Já bych nejraději volil podlahovku(vodu) s kombinací teplovzduchu z krbu. Chtěl jsem se Vás zeptat jakou zkušenost máte z vaší podlahovky a kolik Vás popřípadě stála minulá sezóna a jestli máte nějakou kombinaci topení. Tzn., krb s výměníkem, solár a pod...

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji