1. Stavba domu /
  2. Základy a deska /
  3. Příprava základové desky a základová deska

Příprava základové desky a základová deska

Příprava základové desky a základová deska
Lucka a Jirka
Lucka a Jirka
18. 7. 2012
Inspirace
4 komentáře
30.6.2012 jsme položili kanalizaci a umístili chráničky, jak správně udělat kanalizaci nám byl poradit známý instalatér, pak jsem byl koupit trubky a kolena, kterých jsem si vzal víc s tím že co zbyde vrátím, za jedno dopoledne jsme měli s taťkou kanalizaci položenou, přičemž největší boj byl zasunovat do sebe trubky s těsněním. I když jsme těsnění hodně mazali tak jsme se s tím pěkně prali.

4.7.2012 jsme naváželi kameny pod desku, a protože občas sprchlo rozhodli jsme se dát něco i na cestu. Kdyby náhodou zapršelo před betonováním desky ať se tam dostane mix. Celkem se tam vešlo cca 74tun.

5.7-6.7.2012 hned na druhý den jsem měl domluveného kamaráda, aby hromady rozhrnul. Původně jsem si představoval, že to rozhrne po celé ploše, ale bohužel všude nedosáhl tak jsme ztrávili půl dne ručním rozhrnováním a následným dusáním žábou.

Po zdárném rozrovnání a udusání jsme se vrhli na šalování. Nejdřív jsem si zaměřil výšky a pak jsme s bráchou uchycovali prkna do roviny a taťka dělal vzpěry. Vždycky jsem si do prkna předvrtal díry a pak vyvrtal díru do ztraceného bednění, nejdřív jsme do děr dávali hřebíky a zvenku je ohnuli kvůli pozdějšímu rozebírání. Potom mě napadlo to zkusit vruty což šlo o  hodně rychleji a také to lépe drželo.

Pro jistotu jsme to pak ještě pojistil vázacím drátem, do prkna hned nad bedněním a kousek pod vrchem jsem vyvrtal díry a naproti tomu v bednění jednu, provlékl drát a zamotal a pak ho hřebíkem zamotal tak aby byl drát napnutý. Tohle jsem dělal mezi vzpěrami, takže šalování bylo každých asi 60 cm přichyceno.

Potom už jsme jen položili kari sítě a svázali což bylo asi za dvě hodiny hotové.

10.7.2012 konečně přišel den D, na pomoc jsem měl bráchu a dva kamarády, nejdřív jsem se bál abysme jsme to stíhali, ale nakonec se ukázalo že nás bylo akorát. První mix přejel ráno po 7 hodině, mezi tím než se vrátil jsme měli beton hezky srovnaný, jelikož beton nám vozil strejda přítelkyně, vždycky nám hezky zajel kam bylo potřeba abychom měli co nejméně práce s pádlováním betonu.

Celkem jsem to měl spočítané na 5mixů. Předtím než přijel poslední se mi zdálo že betonu chybí ještě tak dva mixy, nakonec to dopadlo dobře. Pět mixů stačilo a ještě půl kubíku zbylo, tak jsme ho vylili do cesty a v půl druhé jsme měli hotovo a uklizeno. A už jsme chodili jen kropit a teď nám počasí přeje a prší takže máme o zalevání postaráno.

Galerie

Lucka a Jirka

Lucka a Jirka 22. 7. 2012 6:13:21

článek o projektu se nějak vytratil, bude to bungalov, a dům bude 148m2

Eva 21. 7. 2012 18:09:22

Zdravím Vás, chci se zeptat jak velká je ta základová deska a jaký to bude dům, nikde jsem nenašla žádné fotky Vašeho budoucího domečku.
Eva

Lucka a Jirka

Lucka a Jirka 18. 7. 2012 19:40:06

malá opravdu je, myšleno plocha, jinak váží okolo 120kg, a ten materiál co jsme použili na zavezení moc nesedá, už jsme z toho dělali cestu a válcovali velkým válcem kterým se vibruje asfalt a kameny spíš praskaly než aby se hutnily.
Jinak díky, doufám že teď už to půjde líp hrabání v zemi mě moc nebavilo

Martin a Ivča

Martin a Ivča 18. 7. 2012 18:23:17

Ahooojky moc hezká práce akorád c o mě docela trklo do očí tak ta mala deska na zhutněni noo ale jinak moc hezky jen tak dal at to roste.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji