Rekonstrukce dětského pokoje pro 2 holky (skoro) svépomocí

Autor: Jankovi (1 příspěvek)
Kategorie: Všechny kategorie
17. 5. 2023
0 komentářů
Rekonstrukce dětského pokoje pro 2 holky (skoro) svépomocí
Příspěvek stavebníka

Rekonstrukce dětského pokoje jako začátek

Koupili jsme s manželkou před x lety nepříliš starý rodinný domek a říkali jsme si, že v něm budeme bydlet tak, jak je. Ale jak už to tak bývá- člověk míní a život mění. Takže jsme časem zjistili, že podlahy ve většině domu nejsou příliš vyhovující stejně jako okna a část elektroinstalace. No co. Aspoň máme důvod předělat si postupně domeček přesně k obrazu svému :).

A kde jinde začít, než u dětského pokoje pro naše 2 holky. Ty půjdou brzo do školy a bylo třeba dětský pokoj posunout částečně směrem ke studentskému pokoji. Nechtěli jsme to ale přehánět a rekonstrukci jsme řešili tak, aby se pokojíčku cítily holky dobře a měly dostatek místa jak na školu, tak i na hraní.

Jdeme na to a začínáme od podlahy

Na podlaze byl původně koberec, který si holky oblíbily a těžko se ho vzdávaly, ale protože je jedna z nich astmatička, neměli jsme jinou možnost. Proto byla zvolená plovoucí dlažba, kterou jsme jako rodina spolu vybrali. Se začátkem pokládky mi trochu vypomohl tchán, který se dříve podlahami zabýval, ale pak už jsem všechno dořešil sám s malou pomocí manželky. Pokud chcete něco ušetřit a jste aspoň minimálně zruční, tak má rada zní- do pokládky plovoucí podlahy se klidně pusťte...opravdu na tom není nic světoborného. Doporučuji nastudovat pár návodů na internetu, případně mrknout na videa na youtube. Pak přišla na řadu výmalba- holky už jsou přece jen trochu větší, tak jsme nechtěli klasickou růžovou, ale namíchali jsme růžovou směrovanou do červena s přídavkem trochy šedé. Laborovali jsme s barvou dost dlouho, ale myslím, že se výsledek opravdu povedl. Touto barvou je vymalovaná jedna stěna, zbytek pokojíčku je vymalovaný klasicky na bílo.

Základ pokoje je hotový a už zbývá jen nábytek

Zvažovali jsme koupit nábytek do dětského pokoje v některém obchodním domě, ale nakonec jsme si ho nechali udělat u známého truhláře, kterému navíc částečně ze zbytkového materiálu, takže za výbornou cenu. Namísto patrové postele dostala každá holka postel jednolůžko s velkým šuplíkem na všechny možné poklady. Samozřejmě nesmí chybět velký psací stůl, který je řešený pro obě holky dohromady a jsem zvědavý, jak se osvědčí. Ještě jen musíme sehnat velkou šatní skříň ve stejném, nebo aspoň podobném odstínu dřeva.

Reklama
Dětský pokoj s novým nábytkem
Dětský pokoj s novým nábytkem
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Jankovi (1 příspěvek)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama